Könyvesbolt

Go down 
3 posters
SzerzőÜzenet
Admin

Admin


Könyvesbolt Pia_www.kepfeltoltes.hu_ ζ Posts Number : 34
ζ Join date : 2013. Jan. 31.
ζ You'll find me : Los Angeles
ζ : Könyvesbolt Cigi_www.kepfeltoltes.hu_

Könyvesbolt Empty
TémanyitásTárgy: Könyvesbolt   Könyvesbolt Icon_minitimeCsüt. Május 22 2014, 23:22

•••
Vissza az elejére Go down
https://lovelosangeless.hungarianforum.com
Zoathar Martaroth

Zoathar Martaroth


Könyvesbolt Tumblr_mmyhbv0wKK1rgcouwo1_400_www.kepfeltoltes.hu_ ζ Posts Number : 20
ζ Join date : 2014. Aug. 15.
ζ Age : 36
ζ Job : Festő

Könyvesbolt Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvesbolt   Könyvesbolt Icon_minitimeKedd Aug. 26 2014, 22:35

Bianca & Zoathar
- Nem, köszönöm, én nem ilyet keresek. A modern irodalom számomra sokszor kiábrándító...
Mély hangja kellemetlenül hasít bele az egyik könyvesbolt áporodott levegőjébe, ahol az eladó lány bár kedvesnek tűnik, ám nagyon úgy látszik, hogy az ő lelki világa a vámpírokon, a szellemeken, s a nyálas romantikán nem mutat túl. Nem véletlen, hogy egy-egy régi mű, avagy egy szürrealisztikus világ hallatán csak értetlenül pislog párat, s próbálja rátukmálni Zoatharra az egyik idei kiadást valami bolond vérszívóról s az ő múzsájáról, mely olyannyira tömegtermékké vált, hogy még maga Zoathar is hallott róla... Hát köszöni, de ebből nem kér!
Nagy sóhajjal lép ki hát az üzletből, s ahogy egy esőcsepp elmorzsolódik sápadtas arcán, súlyos lépteit felgyorsítja autója felé, mely sok járókelő tekintetét vonja magára, hiszen nem olyan gépjárműről van szó, mellyel manapság nagyzolnak a vele egykorúak. Kevésbé sem... A fekete szín egyértelmű, ám az egész jármű mintha csak a háborús évekből csöppent volna bele kis világunkba - avagy mintha valami maffiavezér keze alatt lenne. Az antik dolgok iránt mindig nagy érdeklődést mutatott, ám Zoathar mindig is igyekezett lerázni magáról az ez irányú kérdéseket. Nem tartja magát autó rajongónak, csupán azért választotta ezt, mert a modern járművek közül egyet sem tudna felsorolni, mely elnyerné tetszését, s ha már arra adja fejét, hogy beül ilyen masinába, akkor az legyen már élvezetes!
A bőrülés halkan felnyikkan, mikor a férfi behuppan az autóba. Első dolga, hogy rágyújtson egy kellemes cigarettára, s pár perc erejéig telefüstölje autóját, melyben szerencsére a remek technikának köszönhetően nem marad meg a szag. Második dolga, hogy bekapcsoljon [You must be registered and logged in to see this link.], mely remekül illik a borús időhöz. Az utolsó dolga pedig, hogy beindítsa a motort, s eltűnjön innen jó messzire!
Bár nem adja fel... Egy bőséges kávé elfogyasztása után újra útnak indul, s célja ismét csak egy könyvesbolt. Bár neki számtalan könyve akad, mégis vágyja az újat, valamit, amit még nem fogott a kezei között. Lassan esteledik, így sietnie sem ártana, úgyhogy utolsó reménye előtt megáll, leállítja a motort, kiszáll az autóból, s fellépked a lépcsőn. Először csak bepillant a párás ablakon, majd lenyomja a vaskos kilincset, s belép a helyiségbe. Egyelőre nem lát senkit maga körül, így a köszönést mellőzve odasétál az egyik polchoz, melyet messze elkerülnek a modern kötetek, borítók... Egyszerű, régi szövetek borítják az olvasmányokat, s természetesen ez kelti fel elsőként a férfi figyelmét. Le is kapja az egyiket, majd egy aprót fúj a lapok közé, s feltárja az írást anélkül, hogy megfigyelné a címet s a szerzőt.
- "Óh, ember! Napod gyorsan alkonyúl, rabnak becstelen vagy s romlott, ha úr, aki kiismert, undor tölti meg tőled, lélegző, hitvány sártömeg!" - súgja halkan a levegőbe, ahogy olvassa az öreg szavakat. - Byron... Sejthettem volna, hogy ez akad meg először a kezemben!
Verseket is szívesen olvas, ám most nem erre vágyik. Igazából maga sem tudja, hogy mire... Csupán reméli, hogy a homályban talál valami olyat, mely újra felkelti érdeklődését, s melyet egy borús éjjelen a kandalló lágy, s ropogó tüze mellett forgathat kezeiben...
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég
Anonymous



Könyvesbolt Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvesbolt   Könyvesbolt Icon_minitimeSzer. Szept. 10 2014, 13:15

Zoathar & Bianca
Ma nem kell, hogy bemenjek az egyetemre, és gyakorlatra sem kell mennem,így mehetek a könyvesboltba már reggel és ott segíthetek.
Reggel 8-kor ébredtem fel. Kimásztam az ágyamból, majd lementem a konyhába reggelizni. Reggeli után, felmentem a fürdőbe, lemostam az arcomat, hogy felébredhessek. Egy alap nem túl erős sminket felvittem magamra, hajamat csak megfésültem, kissé begöndörítettem. Visszamentem a szobámba, ahol valami ruha után kezdtem el kutatni.
Jó idő volt, sütött a nap, ezért valami nyárias ruhákat válogattam ki. Egy farmerszoknya, egy mintás póló, és egy barna bokacsizma. Estére már hűvösebb lehet, ezért egy kardigánt is magammal viszek. Biztos ami biztos. Táskámba beledobálom a szükséges dolgaimat, aztán lassan indulok. A házat becsukom, beülök a kis [You must be registered and logged in to see this link.], majd elindulok a bolt felé. Leparkolok a bolt háta mögötti részen, ahol az alkalmazottak parkolhatnak, valamint, ide jönnek a szállítók is.
Én általában vagy a pénztárnál vagyok, vagy könyveket pakolok ki, meg az információs résznél vagyok.  Most a pénztárhoz lettem beosztva, de lehet változik ez még a nap folyamán.
Vissza az elejére Go down
Zoathar Martaroth

Zoathar Martaroth


Könyvesbolt Tumblr_mmyhbv0wKK1rgcouwo1_400_www.kepfeltoltes.hu_ ζ Posts Number : 20
ζ Join date : 2014. Aug. 15.
ζ Age : 36
ζ Job : Festő

Könyvesbolt Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvesbolt   Könyvesbolt Icon_minitimeCsüt. Szept. 11 2014, 21:02

Bianca & Zoathar

Az öreg Byron kötet, melyet kezében szorongat Zoathar, hamar visszakerül poros helyére - látszik, hogy nem igazán szokták ezt a könyvet a kezükben forgatni az emberek. Egy enyhe sóhaj kíséretében egy újabb polchoz lépked, mely egy szempillantás alatt vált át a modern irodalomba, vámpírokkal, vérfarkasokkal, s hasonló olyan lényekkel, melyeket a tini lányok egyszerűen imádnak olvasni! Talán még lenne valami hangulatuk, ha nem lenne bennük ily sok közhely, s nyál...
Hosszú percekig csak bámulja a borítókat, ám ezt hamarosan megunja. Azt sem tudja, hogy mit hol keressen, s minél több időt tölt ezzel, annál jobban csappan meg a lelkesedése, márpedig innen addig ki nem fog menni, míg nem talál egy megfelelő olvasmányt, melyet kávé s cigaretta társaságában forgathat a halkan ropogó tűz fényénél, egy puha karosszékben egy takaróval az ölében. Így hát kilép a takarásból, s valami eladó, alkalmazott félét kezd keresni. Tekintete hamar megakad egy szőke hölgyeményen, ki a pénztárnál sürög-forog. Mintha csak egy igazi, érintetlen szépség lenne, kinek nincs is megfelelőbb munkája eme nyugodt könyvtárnál. Bár Zoathar is el lenne itt egy ideig, ám az, hogy heti ötször, esetleg napi nyolc órába itt ücsörögjön, az lehetetlen! Mindig is azt vallotta, hogy az a tökéletes munka, melyet nem tekintünk munkának... Hát, a festészet pont ilyen, s minél többet figyeli a lány arcát, annál inkább kezdenek körvonalazódni a vonásai egy vásznon. Persze, ne haladjunk annyira előre!
Kicsit kihúzza magát, majd lassú léptekkel megindul a szőkeség felé, miközben tekintetét mindvégig rajta tartja. Odaérve megáll mellette, vagy előtte, attól függ, hol áll, s mély hangját kiereszti a világba.
- Nem unalmas egész nap itt ücsörögni egymagadban? - pillant rá sejtelmesen. - Feltételezem, hogy a könyvek nagy részét ismered, így hát afelől szeretnék érdeklődni, hogy nincs esetleg valami szürrealisztikus, elvont, esetleg horror tartalmú mű, krimi, thriller, melyet egy magányos éjjelen olvashat egy magamfajta?
Kérdi érdeklődve, bár a magányos szót eléggé megnyomja, ki tudja, miért... Jönnek a borúsabb napok, s ekkor nem mindig van lehetőség arra, hogy Zoathar a természetet járja, akár éjjel, így hát kénytelen beszorulni a négy fal közé, ahol el kell ütni valamivel az időt, már ha nem a festéssel foglalkozik.
- Mellesleg, mikor nyitott ez a könyvtár? Párszor elautóztam már itt, de még sose tűnt fel, csak most vészhelyzetben vagyok.
Kacsint egyet, s kivillantja egy pillanatra fehér mosolyát, majd várja a hölgyemény válaszát, hiszen jópár kérdéssel megbombázta már a férfi.


////// ZÁRÁS //////


Váratlanul megcsörren Zoathar telefonja, amit kénytelen felvenni, s amit hall benne, az nem igazán dobja fel, ugyanis az egyik megrendelője sürgősen találkozni akar vele. S mivel ez csak egy egyszerű könyvesbolt... Így egy bocsánatkérés után elköszön a leányzótól, s elhajt autójával.
Vissza az elejére Go down
Richard O'Connell
Doctor
Doctor
Richard O'Connell


Könyvesbolt Tumblr_myw7rms7Gt1rsdwnao1_250 ζ Posts Number : 156
ζ Join date : 2014. Jun. 01.
ζ Age : 40
ζ You'll find me : Los Angeles
ζ Job : Napi nyolc órában orvos, huszonnégyben pedig férj
ζ : Könyvesbolt Tumblr_mxfktqwrJn1sd968ho4_250

Könyvesbolt Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvesbolt   Könyvesbolt Icon_minitimeVas. Dec. 07 2014, 15:30

Szabad játéktér.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Könyvesbolt Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvesbolt   Könyvesbolt Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Könyvesbolt
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
I ♥ Los Angeles :: Los Angeles :: Belváros-
Ugrás:  
Ki van itt?
Jelenleg 2 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 2 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (17 fő) Hétf. Jún. 09 2014, 22:16-kor volt itt.