Bren & Darius

Go down 
SzerzőÜzenet
Vendég
Vendég
Anonymous



Bren & Darius Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bren & Darius   Bren & Darius Icon_minitimeKedd Jún. 10 2014, 21:20

;; to Bren

Nem találkoztam még olyan emberrel, akivel ne lehetett volna dűlőre jutni; gondolok itt Bren főnökére, hisz állítása szerint elég keményfejű. Nos, mivel most a lány is belekeveredett ebbe az egészbe, ezért a továbbiakban ő is szerves részét fogja alkotni csapatomnak. Meglehet, egyeseknek nem fog tetszeni, hogy mint civil ő is első kézből fog tudni a fejleményekről, de nem érdekel. Egyébként, nem fogok olyan sokat szórakozni a felettesével; vagy megérti, vagy nem. Ha az utóbbi eset lépne fel, akkor a nyomozás hátráltatása miatt még meg is fenyegethetem a munkája elvesztésével. Szerintem ennél a résznél elhallgatna; gondolom, észbe kapna, hisz tényleg megtehetem ezt vele.
Meglepett, mikor azt mondta, újságíró. Nem hittem volna, hogy azokkal dolgozik együtt, akik nekünk, rendőrök számára a legtöbb esetben hátrányt jelentenek. Innentől kezdve nem árt, ha óvatos leszek vele és tényleg szemmel tartom majd őt. Sosem tudhatom, mikor dönt úgy, hogy megírja élete legnagyobb cikkét erről az esetről - feltéve, ha egyszer képes lesz rá. Nem hagyhatom, hogy olyan dolgok kerüljenek a fülébe, amik veszélybe sodorhatnák a munkahelyünket. Az utóbbi időben ugyanis elkezdtek ránk szállni az újságírók, és olyan cikkeket közöltek lapjaikban, mint például hogy jelentős információt hallgattunk el erről meg arról az esetről, s hogy nem is azt az embert zártuk börtönbe, aki valóban elkövetett valamit.
Bólintottam, amikor azt mondta, egyedül él. Az lesz a legjobb mindkettőnknek, ha olyan kevés embert keverünk bele ebbe az ügybe, amennyit csak lehetséges.
- Nem – mondom. Miután megtörtént az eset a családommal, nem is volt hosszabb ideig senkim egy egyéjszakás kalandnál. Valamiért még nem találtam meg azt a személyt, akivel képes lennék megint együtt élni. Minden bizonnyal ezért is érzem magam olyan furán, hisz nem szoktam csak úgy felvinni magamhoz valakit, aki ezentúl hosszabb ideig velem fog lenni. Ha akarom, ha nem, Brent egy kicsit majd be kell engednem a magánéletembe is, mert gondolom elég furán fog rám nézni, ha egyik éjszaka a másik szobában ismét rémálmaim lesznek, és olyan dolgokat kezdek el kiabálni, amikről jobban szeretnék hallgatni.
Mivel már elég késő van, holnapra pedig mind a kettőnknek ki kell aludnia magát, ezért azt mondom:
- Gyere, ideje lenne elindulni – mondom.
Még mielőtt elmentünk, az irodámból kijövet odaszóltam a társaimnak, akik még mindig dolgoztak, hogy hazamegyek, s hogy holnap majd találkozunk.
Egész végig Bren mellett voltam, miközben mentünk a parkolóházhoz; nem akartam, hogy összeessen.
Amúgy, örültem, hogy ide hoztam a kocsimat. Ha a gyilkos tényleg követte a lányt, akkor nem hiszem, hogy addig elmegy innen, amíg nem látta kijönni Brenna-t. Valószínűleg váratlanul akarna lecsapni rá, miközben ő az utcán sétál. Ugyanakkor az is elképzelhető, hogy egészen hazáig követné őt, majd késő este, mikor lekapcsolta a villanyt, valamilyen módon betörne a lakásába és álmában gyilkolná meg.
Erre a gondolatra bal kezemmel megérintettem a pisztolytokomat, megbizonyosodva arról, hogy ha esetleg itt futnánk össze emberünkkel, akkor meg tudnánk-e védeni magunkat. Gondolom, ő sem jönne ide fegyver nélkül, ezért az ökölharc gondolatát gyorsan el is vetettem.
Mihelyst beszálltunk az autóba, amilyen gyorsan csak lehetett, elindultam a lakásomhoz. Ám előtte még egy kicsit köröztem a városban, hátha követnek bennünket.

[You must be registered and logged in to see this link.]
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég
Anonymous



Bren & Darius Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bren & Darius   Bren & Darius Icon_minitimeKedd Jún. 10 2014, 03:53


To my cop

[You must be registered and logged in to see this image.]Fogalmam sincs, hogy gondolhatta ezt. Oké, hogy csak így tud vigyázni rám, meg felügyelni, hogy semmi bajom se essen, de mi van azzal, hogy rendőrök legyenek a házam előtt?! Jó bevallom, sokszor megölik úgy a tanút, hogyha rendőri őrizetben van. Akkor hagynának itt a fogdában. Mondjuk ennek nem örülnék. Bűnözőnek érezném magam, és biztos vagyok abban, hogy nem valami kényelmes az, az ágy, ami a fogdában van. Így végig gondolva tényleg nincsen más esély, nincsen más ötlet, amivel ugyanezt a hatást tudnánk elérni. Nem tudom, hogy fogom bírni, vagy ő, hogy fogja bírni, senkivel sem tudok sokáig együtt lenni, maximum három napig visel el mindenki. Már előre sajnálom, hogy mennyi kellemetlenséget fogok neki okozni, már csak magával a jelenlétemmel is, nem kell hozzá, még az ügyetlenségem sem, pedig én nagyon ügyetlen tudok lenni.
Nem attól tartok, hogy egy rendőr lesz a lakótársam, vagy ilyenek és akkor semmi rossz lépésem nem lehet, mert ilyen úgy sem lesz. Már milyen rossz lépésem lehetne? Füvezni fogok a lakásán? Lehetetlen, ilyen bódító szerekkel nem élek. Mi más lehetne még akkora bűn, hogy behozzon? Lehet a fű miatt be sem hozna, nem tudom., hisz néha mindenki követ el hibákat, már rég mindenki a hűvösön csücsülne, ha emiatt mindenkit bezárnának.
-Mivel nincs más lehetőségem, csak azt tudom mondani, hogy rendben, nem?-mosolya egy pillanatra elvonja a figyelmem, de csak egy igen rövidke pillanatra, mert akkor is vele kell élnem egy ideig. Annyira furcsa akkor is belegondolni ebbe az egészbe, hogy egy rendőr magánéletébe is be fogok csöppenni, akinek csak a nevét tudom és azt, hogy nekem próbál segíteni. Bár több segítség lennék én is.
-Akkor már előre sok sikert kívánok, nagyon nehéz vele szót érteni.-és ez még nem is a teljes igazság. Szinte senki sem tud vele szót érteni, szerintem még egy rendőr sem. Annyira makacs az a férfi, és csak a pénz a fontos neki, meg, hogy mindenki időben beérjen és keressük neki a pénzt. Nem is értem, hogy lehet felesége, aki nem is tud arról, hogy a férje, minden alkalmazottjára rámozdul. Sajnálom szegény asszonyt.
-A médiában dolgozom, újságíró vagyok.-válaszoltam olyan gyorsan neki, amilyen gyorsan csak tudtam. Egy külső szemlélőnek, elég vicces lehet, hogy pont egy újságíró került ilyen helyzetbe. Mekkora cikk lehetne ebből, amit átéltem, de tudom, hogy sem most, sem később nem fogom ezt leírni. Ha a főnököm megtudja és megakarja íratni velem, elküldöm melegebb éghajlatra. Majd miután ő megélt ilyeneket írja le. Bár amilyen érzéketlen, meg is tenné.
-Nem, nincsen senki, teljesen egyedül élek.-most nagyon örülök annak, hogy nem élek együtt a szüleimmel, mert akkor őket is veszélybe sodornám. Bár anyám, csak rájuk nézne a vérben forgó szemeivel és szerintem a világból is kifutnának. Én legalábbis azt tenném, ha tehetném. Barátom nincsen, mert úgy három és fél hónapja szakítottunk, szóval egyedül vagyok.
-És én számíthatok barátnőre, aki nem fog örülni nekem?-nem vájkálni akarok a magánéletében, csak azt hiszem tudnom kéne, hogy mire készüljek, hiszen jogosan nem örülne nekem a hölgyemény. Én sem örülnék annak, ha a barátom, vagy épp a férjem, beállítana egy szemtanúval és közölné, hogy velünk fog lakni, egy ideig. Bár nem hiszem, hogy hozzá kellene mennem, ha lenne valakije, mert akkor őt is bajba sodornám.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég
Anonymous



Bren & Darius Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bren & Darius   Bren & Darius Icon_minitimeHétf. Jún. 09 2014, 22:25

;; to Bren

Még mindig nem tudom elhinni, hogy ezzel az ajánlattal álltam elő, bár szó mi szó, nem bántam meg. Egyszerűen csak hirtelen jött ez az ötlet. Azt hiszem, abban a pillanatban, mikor elújságolom a részlegemnek a fejleményeket, lesz, aki kinevet, de olyanok is akadnak majd köztük, akik egyetértenek velem; tényleg ez most a legjobb megoldás. Na, és hogy miért pont hozzám költözzön be a lány? Főként azért, mert én vagyunk az osztályunk vezetője és kötelességemnek érzem, hogy megvédjem őt. Olyan érzés támad bennem ilyenkor, mintha egy-egy megmentett élettel kompenzálni tudnám emberöléseimet. Fura elmélet, de talán még segíthet.
Belátom, nehéz lehet ez most neki. Reggel alighanem gondolta volna, hogy ekkora fordulatot vesz majd az élete; a saját házában ébredett, most pedig egy idegenében készül nyugovóra térni. Ez tényleg zavaró, s ezt még az is tetézi, hogy az az „idegen” történetesen egy rendőr.
Az emberek egy kicsit furán érezik magukat a társaságunkban, hisz kétszer is meg kell gondolniuk, mit cselekedjenek, mert szerintük egy rossz szó vagy lépés és máris a fogdában találják magukat. Micsoda hülyeség! Mintha mi nem is egyszerű halandók lennénk. Pedig mi is olyanok vagyunk, mint ők – legalábbis a legtöbbünk -, és bármily meglepő, még a legjobbak is gyakorta követnek el hibákat. De ezek a vétkek arra vannak, hogy tanuljunk belőlük, és többé ne kövessük el megint ugyanazt, nem igaz?
- Sajnálom, de csak ezzel az egy lehetőséggel tudok szolgálni – mondom, majd kicsit közelebb hajolok hozzá és elmosolyodok, igyekezvén áthidalni a köztünk keletkezett feszültséget. Végül is, mostantól egy kis ideig együtt kell majd velem dolgoznia, illetve élnie. – Csupán addig kellene nálam lenned, amíg a végére nem járunk ennek az egésznek, rendben?
A munkáját szóbahozva kicsit hezitáltam a válaszadással. Akármi is legyen a foglalkozása, biztosan nem folytatta volna egy kis ideig a gyilkosság miatt. Normális ember képtelen lenne koncentrálni, miután ilyet átélt.
- Ne aggódj, a főnököd majd biztosan megérti, ha pár hétig szünetet tartasz. Holnap első dolgom lesz felhívni őt és tisztázni vele a dolgokat – mondtam.
Nem hinném, hogy lenne olyan ember a városban, aki egy rendőrnek nemet tudna mondani. Ha pedig annyira akadékoskodni fog, és azt képzeli, csak egy tinédzser szórakozik vele, akár be is mehetek hozzá. Bár remélem az utóbbira nem fog sor kerülni, mert az azt jelentené, hogy Brent hosszabb időre magára kellene hagynom.
- Milyen területen dolgozol? – kérdeztem, és arra döbbentem rá, hogy tényleg érdekel a válasz. Első ránézésre elég intelligensnek tűnik, s szerintem nem holmi lepukkant gyorsétteremben tevékenykedik.
Tovább gondolkodtam az eseten, mert nem szerettem volna semmi fölött sem átsiklani. A gyilkosság további részletét ma már biztos nem fogom boncolgatni. Várok holnapig, addig is reményeim szerint összeszedi magát és eszébe jut még valami.
Ábrándozásaim tovább mentek a lakásához, és megkérdeztem:
- Van most valaki a lakásodban, vagy egyedül élsz? – Nem akartam tapintatlannak tűnni, de ez igenis egy elég lényeges kérdés. Hiszen, ha együtt él valakivel, akkor az ő élete is kockáztatva van azáltal, hogy ott tartózkodik. Számára pedig az lenne a célszerű lépés, ha mondjuk, elhagyná a várost.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég
Anonymous



Bren & Darius Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bren & Darius   Bren & Darius Icon_minitimeHétf. Jún. 09 2014, 20:57


To my cop

[You must be registered and logged in to see this image.]Tudom, hogy az amit hallottam, az semmi. Nem tudnak rájönni ebből semmire, az sem segít nekik, hogyha mondok bármit is, de az sem, hogyha nem mondok semmit. Igazából bármit teszek ugyanott vagyok és ez mind az én hibám. Ha már látok egy gyilkosságot, mennék közelebb, hogy legalább segítségére legyek bárkinek is. Így semmire sem vagyok jó, főleg, hogy amit tudok, az sem jut az eszembe. Nagyon szégyellem magam emiatt, így lehajtott fejjel ülök inkább, az mindenkinek jobb lesz úgy érzem.
Arra amit mond reagálni sem tudok, igaza van. Ez így nem jó, nagyon nem jó. Biztos vagyok abban, hogy nem fogják annyiban hagyni, főleg, hogy az a férfi teljesen tisztán látott engem. Bevallom kissé félek, hogy mi fog történni. Hogy mennyi időm van még, mert biztos, hogy nem sok időm van, nem fogják feladni, ameddig meg nem találnak és el nem tüntetik az egyetlen tanút. Legalábbis én ezt tenném. Ha én lennék a gyilkos biztos minden nyomot eltüntetnék, nem hagynák semmilyen lehetőséget arra, hogy elkapnak, még akkor sem, hogyha nem láttam őt. Bár az is lehet, hogy azt hiszi, hogy én is olyan jól láttam, mint ő engem, pedig nincs így. Megkérdezhetne mennyit láttam, mielőtt megöl. Az valahogy humánusabb lenne, vagy valami olyasmi.
Ráemeltem megint a tekintetem, mikor megszólalt, de félbeszakította valaki. Kíváncsi lettem arra, hogy mit akart mondani, hiszen mégis én vagyok bajban, vagy valami olyasmiben. Ez már életveszélynek számít? Nem tudom. De az biztos, hogy erről cikket nem fogok írni, most még nem, talán majd ha vége van. De az is lehet, hogy akkor sem. Nem érdekel, hogy a főnököm mit szól mindehhez, semmi köze sincsen, ahhoz, hogy én ezt miért nem írom le. Elég élmény volt túllépni, nem akarom még egyszer lepörgetni a fejemben a történteket, csak egy-két részletbe belegondolni is hihetetlenül rossz.
Először azt hittem, hogy Darius ki fog menni, a másik rendőrhöz és kint fognak beszélni, de beinvitálta, így hallottam amiről beszélnek. Biztos direkt csinálta így, csak nem tudom miért. Lehet, megfeledkezett rólam, vagy a fene sem tudja. Mikor a társa azt mondta, hogy találtak valami jobban hegyeztem a fülemet és a férfit fürkésztem, mert nagyon érdekelt, hogy mit és hol találtak. Azt meg még inkább, hogy mikor, hiszen nem sok idő telt el azóta, hogy itt vagyok. Vagy mégis? Én már azt se tudom mikor jöttem ide.
Hihetetlen nagy örömmel hallottam, hogy találtak valamit, de annak persze nem örültem, hogy ez azt jelenti, hogy nem csak képzelődtem. Ha van tetthelyszín és vértócsa, akkor hulla is van és tettesek is. Pedig kezdtem abban reménykedni, hogy csak képzelődtem az ital miatt. Jobban örültem volna annak, hogyha kiderül, hogy képzelődtem, hülyének hisznek, vagy őrültnek és bezárnak egy diliházba. Akkor legalább az a férfi is nyugodtan hazamehetett volna a családjához.
Mikor kimegy a társa és megszólal egy halovány mosoly jelenik meg az arcomon, hiszen tényleg jó hír, hogy ilyen gyorsan haladnak és a szívem is visszavett egy-két fokkal a hevességén, hiszen már ez is valami.
-Mi? Ez komoly? Azt gondoltam, hogy nem mehetek haza, de tényleg ez a legjobb mód erre?-Nincsen semmi bajom ezzel a férfival, de mégis egy rendőr. Hogy a fenébe tudnék meglenni vele egy lakásban? És meddig? És, hogyan? És mi lesz a dolgaimmal? Az életemmel? Annyi kérdés, amit még magamban sem tudtam teljesen összehozni, nem hogy kimondani. Tudom, hogy így a legegyszerűbb neki, de akkor is zavar kissé, illetve nem zavar, hanem inkább feszélyez.
-Ha tényleg ez az egyetlen mód arra, hogy vigyázni lehessen rám, akkor legyen. De mi lesz a munkámmal, meg ilyenek?-ez a legfontosabb, más nem nagyon érdekel.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég
Anonymous



Bren & Darius Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bren & Darius   Bren & Darius Icon_minitimeHétf. Jún. 09 2014, 20:09

;; to Bren

Brenna a jelek szerint nem hallotta az egész beszélgetésüket; úgy tűnik, csak az akció végére ért oda, és bár amit sikerült kivenni a vitájukból haszontalan információ, mégis jobb, mint a semmi. Lehet, hogy éppen majd az fog segíteni ebben az ügyben, hogy a későbbiekben felismeri azt a személyt, akitől a hang származott.
A következő kérdésemre azt a választ kaptam, amitől a legjobban tartottam. Meglátták őt és talán még követették is idáig. Ha ez tényleg így van, akkor nem éppen az volt a legjobb döntés, hogy egyenest idejött. A gyilkos, ha az elején még nem is határozott úgy, hogy tényleg kiiktatja, most már csak bosszúból is meg fogja kísérelni. Nekem pedig az a dolgom, hogy ezt időnap előtt megállítsam. Elvégre rendőr lennék, és meg kell védenem az embereket az ilyen alakoktól.
- Hát, ez bizony nem jó hír... - csak ennyit tudtam kinyögni.
Ez után azon törtem az agyam, vajon melyik mód lenne most a legkézenfekvőbb és a legbiztonságosabb a számára, amivel meg tudnánk őt védeni. Lehet, még csak pár hasznos információt közölt velem, de biztos vagyok benne, hogy csak némi időre van szüksége és máris vissza fog emlékezni az eseményekre. Amondó vagyok, hogy egy forró fürdő és egy hosszú alvás csodákat művel.
Pár percnyi töprengés után egy biztos dolgot már tudtam: semmi esetre sem mehet vissza a lakásába, még abban az esetben sem, ha rendőröket állítunk az ajtaja elé. A gyilkosok ugyanis többnyire egészen őrült húzásokat képesek tenni, ha a nyomaik éltakarításáról van szó. Akár még fel is robbanthatja az épületet, s ezzel nem csak a lány életét tennénk kockára, hanem másokét is. Már csak az hiányozna, hogy egy-két rossz döntés miatt mások vére tapadjon a kezemhez. Abban azonban biztos voltam, hogy csak mellettünk lehet biztonságban.
Nem tudom, hogyan magyarázzam el ezt neki; nem akarom újabb sokkos állapotba hozni, most, amikor már kezdett kijózanodni.
- Rendben, tehát szerintem az lenne most a helyes döntés, ha... - még mielőtt befejezhettem volna, az egyik társam kopogott az ajtón, s benyitott.
- Azt hiszem, találtunk valamit – mondta, én pedig egy kézmozdulattal beinvitáltam. Ha ez tényleg így van, akkor Brennek is joga van hallani a fejleményeket, elvégre most már ő is a nyomozásunk része.
- Az egyik rendőr talált egy még fel nem száradt vértócsát az egyik gyár mögött. Feltételezéseink szerint az áldozattól származik, és már ki is küldtük a helyszínelőket, hogy mintákat gyűjtsenek – mondta.
Remek. Akkor hamarosan azt is megtudjuk, ki volt az emberünk, aztán szép lassan egyre több információval leszünk gazdagabbak, mígnem arra eszmélünk rá, hogy meg is oldottuk az esetet.
Válaszképp bólintottam, mire a rendőr elhagyta a termet, egyedül hagyva Brennel.
- Hát, ha ilyen gyors tempóval fogunk haladni, akkor előbb-utóbb a tettest is el fogjuk kapni – mosolyodok el, mert ez tényleg nagyon jó hír.
- De visszatérve ahhoz, amit elkezdtem: most az a legfontosabb a számunkra, hogy téged megvédjünk, hisz bár nem láttad az elkövetőt, de te vagy az egyetlen, aki kapcsolatba léphet vele, - „és akire most vadászik”, tettem hozzá gondolatban, mert nem volt bátorságom, hogy ezt ki is mondjam, - ezért az lenne a legjobb, ha szemmel tudnálak tartani.
Azon morfondíroztam, hogy ennek mi is lenne a legjobb eljárása, amikor hirtelen az eszembe villant.
- És ha tetszik, ha nem, a lakásodba egy ideig nem mehetsz fel. Úgyhogy nálam fogsz lakni. - Nem akartam, hogy azt higgye, csak kihasználom a helyzetet, ezért felkészültem arra, hogy ellenezni fogja a dolgot.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég
Anonymous



Bren & Darius Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bren & Darius   Bren & Darius Icon_minitimeHétf. Jún. 09 2014, 18:02


To my cop

[You must be registered and logged in to see this image.]Figyeltem, ahogy a kávét csinálta, nem tudtam elvonni a figyelmemet, még ha akartam sem, mert az jobban érdekelt, mint, mondjuk az, hogy nézzem az ujjaimat. Bár az is érdekes volt valamilyen szinten, mert a szoknyám aljával játszottam. Még mindig nem szeretem a szoknyát és ezek után csak jobban fogom utálni.
A csészét bámultam, miután lerakta elém és nem kortyoltam bele, mert nagyon gőzölgött és biztos, hogy akkor nagyon meleg is. De mégis muszáj volt kicsit beleinnom, mert kezdett fájni a fejem. Nem tudom pontosan mitől, de nem is érdekelt, csak beleittam és sikeresen megégettem egy kicsit a nyelvem. Ilyen az én formám.
Mikor kiment bólintottam, de igazából erre semmi szükség sem volt tudom. Ahogy azt is, hogy nem sok segítségükre vagyok. Annyira sajnálom, hogy nem sok mindent láttam, de annyira sötét volt, hogyha egy kicsit közelebb lettem volna, akkor sem láttam volna semmit. Nem tudom, hogy lehetnék, így a hasznukra, hiszen eddig sem mondtam semmi használhatót. Meg fogják unni, hogy semmit se tudok, de akkor nem tudom it fognak tenni. Talán bekerül a megoldatlan ügyekhez, én meg el leszek felejtve és akkor vagy megöl a hapsi, vagy nem. Fogalmam sincs így mi lesz, pedig tényleg szeretnék segíteni, megoldani az ügyet. Nem csak magam miatt, mert ha velem végez a férfi, akkor már nem az én dolgom, mert már semmihez sem lesz közöm. De annak a férfinak bűnhődnie kell. Ki tudja hány embert ölt már meg, anélkül, hogy bárki is látta volna és, az útjába került volna. De én most beleköptem a levesébe, remélhetőleg, sikeresen és nem a semmiért.
Míg Darius kint volt, nem álltam fel a székből, csak lábaimmal topogtam, majd kezeimet helyezgettem, néha-néha pedig hajamba túrtam, hogy valahogy felébresszem magam rendesen.  Igazából nem felkelteni akartam magam, hanem inkább kijózanítani, de ülve nem nagyon sikerült. Helyette inkább újra körbenéztem az irodában. Ahhoz képest, hogy elsőre mennyire ridegnek tűnt már nem nevezném annak. Milyen lehetne egy rendőr irodája, ha nem fehér?! Legyen piros? Nem az nem jó, az harag keltő szín. A képek hiánya igazából annyira nem volt szembetűnő, hiszen lehet azért van, mert nincs családja. Nem akarok elméleteket gyártani, nem tudhatom, de még gondolatban sem akarom végig gondolni milyen élete is lehet. Nekem ahhoz nincsen semmi közöm, és soha nem is lesz.
Mikor visszatért ráemeltem tekintetem és figyelmesen hallgattam a kérdését, de a válaszon kicsit elgondolkoztam.
-Aki lelőtte azt a férfit még előtte, azt mondta, hogy most megfizet, mondott mást is, de azt nem hallottam már.-megint csak a fele információt tudtam vele közölni, mert a többit megint nem hallottam. Tényleg meg fogják unni, hogy ennyire nem tudok semmit. Már a saját agyamra mentem vele.
-A gyilkos látott engem. Miután....miután végzett a férfival egyenesen a szemeimbe nézett. Nem tudom, hogy egészen idáig követtek-e, de az út elején igen.-amint kimondom, a hideg is kiráz. Vajon követtek eddig és most arra várnak, hogy kimenjek és megölhessenek? Mi lesz velem így most?


A hozzászólást Brenna Lyons összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd Jún. 10 2014, 14:10-kor.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég
Anonymous



Bren & Darius Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bren & Darius   Bren & Darius Icon_minitimeHétf. Jún. 09 2014, 16:55

;; to Bren

A szekrénytől ellépve két csésze után kutattam. Kimértem beléjük egy-egy kanál kávét, majd mikor a  víz forrni kezdett, lekapcsoltam és leöntöttem a poharak tartalmát. Édesítőszert kerestem, de úgy tűnik, hogy ebből kifogytam.
Közelebb megyek Brenhez, a csészéjét pedig felé nyújtom. Én az enyémet a kezemben tartogatom és aprókat kortyolok belőle, nehogy leforrázza a nyelvemet.
Újabb bonyodalmak léptek fel a nyomozással kapcsolatban: az a személy, aki az egészet látta nem hogy a helyszínre nem emlékszik, de még a tettest sem tudja pontosan leírni. Nem baj, végtére is bizonyára elég sötét lehetett, és ha az ő helyében lennék, talán nekem sem menne a visszaemlékezés. Azt hiszem, e fontos tények hiányában kénytelenek leszünk a hosszabb és sokkal macerásabb módon eljárni a színhely meglelését illetően. Ha ez megvan, akkor nekiállhatunk a nyomozásnak, viszont amíg nincs, addig csak a sötétben tapogatóznánk és mindenki találgatna. Már csak az hiányzik, hogy mindegyikünk előálljon valami összeesküvés elmélettel, aminek persze nem lenne értelme.
Amint válaszolt eddig feltett kérdéseimre, bólintottam, majd a csészét letéve az asztalra, ennyit mondtam: „Mindjárt visszajövök.”
Az irodámat elhagyva a munkatársaimhoz mentem, akik egy kis csoportba tömörülve elmélyült beszélgetést folytattak, minden bizonnyal mostani esetünkről.
- Szóval, sikerült valamit kihúzni belőle? - kérdezte az egyikük.
- Nem sokat, - ráztam meg a fejem. - Örülnék, ha két kilométeres körzetben felkutatnátok minden régi gyárépületet és kiküldenétek valakit a helyszínre, - válaszoltam, majd folytattam. - Értesítsetek, ha találtatok valamit.
Egyrészt azért nem szándékoztam megvárni a válaszukat, mert semmi kedvem nem volt, hogy értésemre adják nem tetszésüket elképzeléseimmel kapcsolatban. Voltak már ennél rosszabb eseteink is, és kétlem, hogy ez most kifogna rajtunk. A másik természetesen az volt, hogy Brenna még mindig a kis helyiségben volt, és nem akartam őt túl sokáig egyedül hagyni. Az ő állapota jelenleg elég kiszámíthatatlan és már csak az hiányzik, hogy megszökjön innen, így mikor visszamentem hozzá, kicsit megkönnyebbültem: még mindig ugyanott ült.
Mellé sétáltam, majd mintha mi sem történt volna, folytattam.
- Nézd, tudom, hogy ez most nehéz neked, de minden információra szükségünk van, amit csak láttál és hallottál. Szóval, mielőtt még... – ennél a résznél kicsit gondolkodóba estem, hogy melyik lehet a kevésbé riasztó ideillő szó, - … mielőtt még megszabadultak volna tőle, mondott valamelyikük valamit?
Közben beugrott valami, amitől kicsit kirázott a hideg. Ha tényleg ott volt és végignézte az egészet, akkor mekkora az esély arra, hogy őt eközben nem vette észre senki sem? Abban az esetben, ha ez tényleg így van, akkor nincs ok az aggodalomra, azonban, ha nem, akkor elég nagy veszélynek van kitéve. Ugyanis, ha most én lennék a gyilkos helyében, akkor addig nem nyugodnék meg, amíg nem végeztem a szemtanúval is.
- Látott téged valaki a helyszínen, esetleg követtek, amikor idejöttél? - kérdeztem.
Ha a válasz igen lesz, akkor el kell rajta gondolkoznunk, mi módon védjük meg az egyetlen embert, aki információkkal láthat el bennünket.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég
Anonymous



Bren & Darius Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bren & Darius   Bren & Darius Icon_minitimeHétf. Jún. 09 2014, 10:12


To my cop

[You must be registered and logged in to see this image.]Nem is hittem volna, hogy meg tudok szólalni, de szerencsére sikerült. Tudom, hogy muszáj volt, hiszen én magam jöttem ide, hogy elmondjam mi történt. Fura lett volna, hogyha idejövök és csak síri csendben ülök magam elé nézve. Nem lenne az jó senkinek, annak a szerencsétlen embernek, meg még inkább nem, akit megöltek. Akkor is szörnyű érzés belegondolni, hogy valaki, vagy valakik várták őt otthon, de ő már sosem megy haza. Ebben ez a legszomorúbb. Talán ez még jobban meg is visel, mint az, hogy én tényleg láttam, ahogy megölik. Jó rendben, tuti rémálmaim lesznek egy jó ideig, ezek után, de az is biztos, hogy fel fogom keresni a férfi családját és részvétemet fogom nyílvánítani. Sovány vigasz, tudom, de kötelességemnek érzem ezt.
Figyeltem ahogy a férfi leírja, amiket mondtam neki és volt valami abban, ahog jegyzetelt. Nem tudom mi, de valamiért oda vonta a tekintetem, viszont, ahogy elemeltem onnan a szemem, egyből az ő szemével találkoztam szembe és próbáltam tartani a szemkontaktust én is.
-Ne....nem tudom, lehet, hogy valamelyik volt, de most így nem ugrik be és sötét volt.-szégyellem magam, hogy nem ugrik be, pedig ezzel nagyon sokat tudnék segíteni. Lehet, hog valamelyik azok közül volt, amit mondott, de most nem tudom biztosra mondani. Kavarodás van a fejemben és arra se nagyon emlékszem, hogy a buli melyik utcában volt, pedig azt pontosan tudom. Mondjuk az utca neveket sosem jegyeztem meg, mindig csak magát az utat, így lehet megint el tudnék jutni oda. Persze lehet, ha igazán kijózanodom, nem megy, de meglátjuk majd, hogy, hogy sikerül ez.
Nagyon zavar, hogy semmi konkrét dolgot nem tudok mondani neki, amivel segíthetném a nyomozást, mert minden sötét volt és még kótyagos a fejem is, így nehéz rendesen gondolkoznom és rendes dolgokat összeszednem a buksimból. A víz sem segít azon, hogy jobban összeszedjem magam, pedig kiittam a pohár tartalmát.
-Férfi volt, de nem láttam, nagyon messze volt. Annyit láttam a sötét és a távolság ellenére, hogy igen magas volt és széles válla volt és sötét haja.-ez aztán a nagy segítség. Nagyon sok ember néz ki így, ezzel semmit sem segítettem. A sötét haj sem biztos, hogy fekete, lehet, hogy barna, de szőke semmiféleképpen sm lehetett. A szemét nem tudom, mert azt nem láttam rendesen. A férfi viszont látott engem, éreztem, ahog tekintetét átfúrta rajtam és olyan volt, mintha a lelkemig látna. A gondolattól is a hideg rázott, és most így itt ülve libabőrös is lettem. Jó ez lehet az is hogy kimet belőlem, az az adrenalin löket, amit kaptam futás közben és most kicsit fázom. Mindegy nem érdekes, a gondolataimmal kell foglalkoznom, hogy segíteni tudjak.
-Az lehet jó lenne.-sőt, biztos, hogy jó lenne. Legalább kissé felébresztene, serkentené az agysejtjeim és még az alkoholt is kiűzné belőlem valamennyire. Nem akarok részegnek tűnni, a végén, még nem hinnék el amit láttam, pedig nem csak beképzeltem. Nem szokásom az ilyen, de amúgy inni sem szoktam, csak nagyon, nagyon különleges alkalmakkor. Ez pont olyan volt, de megismételni nem fogom az biztos.
-Volt ott még két férfi, és mindkettő lefogta, az áldozatot. Körülbelül olyanok voltak, mint a tettes, de térdeltek, így nem tudom mennyire voltak magasak.-válaszoltam neki végig gondolva a dolgokat, mert ezt legalább tudom, mondjuk őket is nehéz volt kivenni, mert összemosódtak az alakok. Nagyon szeretnék segíteni, tényleg, mert rosszul esik, hogy semmit sem tudok, csak a bizonytalanban tapogatózom.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég
Anonymous



Bren & Darius Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bren & Darius   Bren & Darius Icon_minitimeHétf. Jún. 09 2014, 00:40

;; to Bren

A kezemben lévő ceruzával kezdtem el játszani, miközben vártam a lány válaszát. Igyekeztem tartani vele a szemkontaktust, ezzel is elősegítve azt, hogy bátran nyíljon meg előttem. Tudom, milyen érzés ez az egész, valamint azt is, hogy tényleg nagyon nehéz beszélni ezekről az esetekről. Szerintem egy olyan ember, akinek még nem volt része ilyenben kevésbé tud segíteni, mint az, aki már igen. Végtére is, mit érthetnek ők ehhez? A legtöbbjük többé-kevésbé azt állítaná, hogy: „Ah, kérlek, ez hozzátartozik az élethez. Biztos már a születése pillanatában erre a sorsa volt ítélve”. Nos, szerintem ez orbitális hülyeség. Minden ember a maga jövőjének kovácsa és nincs olyan dolog, amit ne lehetne valahogy megakadályozni mielőtt az a végsőkig elfajulna.
„Neve: Brenna Lyons”, írom le a papírra azokkal az információkkal együtt, amiket az előbb hallottam. Azt pedig, hogy sikerült szóra bírnom, külön kis sikernek könyveltem el.
Lelki szemeim előtt megjelent a város térképe, és felidéztem azokat a régi gyárépületeket, melyekről tudok, s amik egy L betűvel kezdődő utca mentén helyezkednek el. Nem tartott sok időbe, mire előkapartam elmémből egy-két nevet, majd megkérdeztem tőle:
- Hm, lássuk csak. Nem lehetett például a Los Bonitos vagy a Los Adornos utca? Esetleg a Lucille Ave? - Lehet, csak a sötétben tapogatózok, de én azért tényleg reménykedek abban, hogy ha akár nem is ezek lesznek azok a helyek, de előbb vagy utóbb be fog ugrani neki a pontos név. Így végre neki kezdhetünk a nyomozásnak és megtudhatjuk, ki volt az a szerencsétlen, akivel ma végeztek. Meglehet, a gyilkos már rég eltüntette a hullát, de még ő sem lehet olyan precíz, hogy ne hagyott volna ki akárcsak egy kis részt, ahova mondjuk az áldozat vére került.
Közben új kérdések után kutattam.
- Emlékszel arra, hogy hogyan nézett ki az elkövető? Volt valami különleges vonása, tetoválása vagy egy  heg az arcán? - kérdeztem, aztán rájöttem, hogy még azt sem tudom, milyen nemű az elkövető, ennek tudatában pedig akár a felére is le lehetne majd szűkíteni a gyanúsítottak listáját.
- Nő vagy férfi volt a gyilkos? - Ahogy ezt kimondtam, már teljesen másfelé kezdtek el kalandozni a gondolataim. Ha tudnánk pár külső tulajdonságát, esetleg ide hívathatnám a csoportunkhoz rendelt rajzolónkat is. Most valahogy hatalmas segítség lenne, minden, amire vissza tud emlékezni ezzel kapcsolatban.
Jobb kezemmel megtámasztottam a fejem, mert már éreztem, hogy lassan elpárolog belőlem a koffein, elálmosodnom azonban nem lenne szabad. Főleg most, hisz épp igyekszek felgöngyölíteni egy ügyet, ezért felállok az asztaltól, hogy kávét készítsek.
- Kérsz egy kis kávét? - kérdezem, majd rápillantva a karórámra, rájövök, hogy bizony már elég késő van, és szerintem rá is éppen úgy ráférne egy kis energialöket, ahogy énrám.
Miközben a válaszára várok, már fel is teszem a vizet forrni, majd szembe fordulok vele a szekrénynek támaszkodva. Egyik kezemmel a bútor tetejét fogom, míg másikkal az állam vakarom. Többnyire akkor szokom ezt csinálni, amikor valamin tényleg nagyon mélyen töprengek.
- Láttál még kettejükön kívül valaki mást is? - Átfutott már az agyamon az a forgatókönyv, hogy esetleg egy újabb drog- vagy maffiabanda tevékenykedett a környéken, és éppen behajtották valakin a pénzt, s mivel az illető nem kapta meg, bumm, már végzett is szegénnyel.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég
Anonymous



Bren & Darius Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bren & Darius   Bren & Darius Icon_minitimeVas. Jún. 08 2014, 23:31


To my cop

[You must be registered and logged in to see this image.]Ha nem segített volna, azzal, hogy a vállamnál fogva vezet, nem biztos, hogy simán eljutottam volna vele az irodájába. Vagyis azt hiszem az volt, nem nagyon figyeltem. Olyan hatalmas volt kint a hangzavar, hogy még csukott ajtón keresztül is hallottam. Olyan rendezetlennek tűnt így az egész, persze biztos nem volt az, különben ők sem igazodtak volna ki. Sosem voltam még bent a rendőrségen, de nem ilyennek képzeltem, mindig valami rendezett hely ugrott be róla, ahol az embereknek meg van mondva, mikor és hol legyenek, erre mindenki mindenhol van és beszél. Hangosan.
Leültem a székre, amihez odatessékelt, és kezeimet az ölembe ejtve kezdtem tördelni az ujjaimat. Sosem voltam még szemtanú, soha nem volt még arra szükségem, hogy valakinek elmeséljem, amit láttam, de ez most sem volt olyan egyszerű. Hogy valamelyest lenyugodjak körbenéztem az irodában, míg ő behúzta a redőnyt, vagy mit, ami hatalmas ablaka előtt volt. Minden annyira rideg és személytelen volt. Fehér falak itt is, mint a buli helyszínén, csak annyi különbséggel, hogy itt egyáltalán nem volt semmi fénykép, de nem tudom miért. Ezen törni a fejem valahogy jobban tetszett, mint az, hogy vissza kelljen gondolnom a ma estére.
Egy kicsit megugrottam a székben, mikor elém rakott egy pohár vizet, sajnos nem tehettem róla, nem akartam megijedni, de a lelki állapotom, ma nem az igazi. Nagyon örültem a víznek és egy kisebb mosolyt mersztettem a rendőr felé...Darius, ha jól emlékszem. Egy jó nagy kortyot ittam belőle, élvezve, ahogy a hideg víz végig folyik a torkomon és kissé megnyugtatott ez is.
A férfi kellemesen mély, nyugodt hangja segített abban, hogy annyira összeszedjem magam, hogy meg is szólalhassak. Tudom, hogy lesz még jó pár kérdése, szóval muszáj összeszednem magam, hogy tudjak mindre válaszolni, hiszen én jöttem ide.
-Bren...Brenna Lyons-nak hívnak.-az elején kissé nehezen szólaltam meg, nem tudtam mit tenni, még mindig a sokk hatása alatt álltam valamilyen szinten.
Nem tudom elképzelni, hogy lehet valaki rendőr, hogy tud egyre több ilyen esetet végig hallgatni, vagy épp végignézni és a rendőri dologhoz, hozzá járul az is, hogy néha megölnek valakit. Én belegondolni sem tudok abba, hogy milyen lehet megölni, látni sem láttam eddig ilyet csak a filmekben. Ezek után nem hiszen, hogy nézek még horror filmeket, elég nagy horror volt ezt valóságban látni.
Nézem, ahogy előveszi a jegyzettömbjét és kissé elkalandoznak gondolataim, vissza arra a helyre, ahol ma az a szörnyűség történt. Nem sok mindenre emlékszem, sok minden most így hirtelen eszembe sem jut, pedig biztosan emlékszem rá, de most mintha blokkolva lenne ez az információ.
-Egy szülinapi buliról mentem haza, két barátnőmmel együtt, csak én lemaradtam tőlük és rossz irányba mentem, így teljesen véletlenül keveredtem oda.-válaszoltam először első kérdésére, mert erre pontosan tudtam a választ, de a másodikhoz össze kellett szednem a gondolataimat. -Valami régi elhagyatott gyár mellett volt, amit már szerintem több éve nem használtak. Az utca nevére nem emlékszem, csak arra, hogy valami L betűs utca volt, de fogalmam sincs melyik. nem ugrik be.-az utca nevére tuti, hogy emlékszem, még gondolkoztam is azon, hogy mennyire nem ismerős nekem, de így nyomás alatt nem ugrik be.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég
Anonymous



Bren & Darius Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bren & Darius   Bren & Darius Icon_minitimeVas. Jún. 08 2014, 22:34

;; to Bren

A lány belekapaszkodott a karomba, de nem voltam biztos benne, hogy ez elég támaszt nyújt neki, ezért inkább a vállánál fogva támogattam. A folyosót átszelve az irodámhoz igyekeztünk. Amikor bementünk, becsuktam magunk mögött az ajtót, bár még így sem tudtam teljes egészében kirekeszteni a hangokat. Egész nagy felfordulás van odakint, és ez egy külső szemlélő számára riasztó lehet, de én már megszoktam az ehhez hasonlatos eseteket. Este a legnagyobb a bűnözések száma, és most is biztos pár alkoholistát vagy drogost kaptak el, akik valószínűleg maguk sem tudják, hogy hol lehetnek.
A lányt az asztalommal szemben elhelyezkedő székhez tessékeltem. Igazából nem olyan nagy ez a terem és nem is olyan otthonos. Sehol nincsenek kitéve családi fotók; azok, amik régebben az asztalomon voltak már rég eltüntettem. A falak fehérre vannak festve, a helyiség egyik fala pedig majdhogynem teljesen ablak, így rálátásom lehet az egész osztályunkra. Most azonban lehúztam az összes redőnyt, ugyanis teljes nyugalmat akartam biztosítani kettőnk számára.
Az egyik pohár kitisztítása után megtöltöttem hideg vízzel és a lány elé helyeztem, majd leültem vele szemben az asztalom mögé. Csak most vettem észre, mekkora káosz van rajta. Hivatalos papírok hevertek szanaszét, amiket egy könnyed mozdulattal arrébb toltam, kezeimet pedig ráhelyeztem az immár félig üres felületre.
Nem volt eddig olyan sok ügyem, ahol a nyomozásban szerepelt volna akárcsak egy tanú is. Próbáltam mindent elkövetni annak érdekében, hogy le tudjam őt csillapítani, ezért olyan nyugodtan kezdtem el beszélni, amennyire tőlem telt, és arra gondoltam, mekkora szerencse, hogy indulás előtt bevettem a gyógyszereket, mert nélkülük ez most valószínűleg nem sikerülne.
- Rendben, tehát először is kezdjük a neveddel. Hogy hívnak? - kérdeztem.
Már magába a gondolatba is beleborsódzott a hátam, hogy mit élhetett át ma este. Én mind a mai napig emlékszem arra, amikor ott voltam az első gyilkosságomnál. Egyszerűen képtelen vagyok kiverni a fejemből, és bár a volt feleségemmel egyszer-kétszer átrágtam magam az eseten, még mindig nem tudtam magam túltenni rajta. Ezért is tartok ott, ahol, és csak remélni tudom, hogy ez a lány nem jut majd az én sorsomra.
Egy ceruzát és egy jegyzettömböt tettem magam elé abban az esetben, hogy ha képes lesz beszélgetni velem. Semmi kedvem nem volt most bekapcsolni a számítógépet és várni, hogy előjöjjenek a programok.
Miközben a válaszára vártam újabb kérdéseket formáltam meg az elmémben szigorúan csak arra kitérve, ami most fontos lehet. Nem akarom az összeset egyszerre rázúdítani; csak szépen sorjában, elvégre nem sietünk sehová sem.
- Meg tudnád nekem mondani, hogy miért voltál ma este a helyszínen, és hogy pontosan hol is történt a... - Nem akartam azt mondani, hogy „gyilkosság”. Véleményem szerint sokkal könnyebb lesz számára egy dologként tekinteni rá - …az eset?
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég
Anonymous



Bren & Darius Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bren & Darius   Bren & Darius Icon_minitimeVas. Jún. 08 2014, 21:23


To my cop

[You must be registered and logged in to see this image.]Nem tudtam mit tehetnék, csak futottam amerre a lábam vitt, és az első hely ami beugrott az a lakásom volt. Igen, nagyon szerettem volna hazamenni, vagy csak felébredni és arra eszmélni, hogy ez csak egy rossz álom volt, de persze nem volt az. Akárhogy csipkedtem a karomat, vagy éreztem, hogy neki megyek egy-két falna, nem ébredtem fel. Nem álom volt, pedig mennyire boldog lettem volna, hogyha ez csak az lett volna. Végig gondolva ezt az egészet arra jutottam, hogy haza nem mehetek, hiszen ha követnek megtudják hol lakom és, hogyha nagy nehezen elalszom, akkor rám törnek és megölnek álmomba. A rendőrségre kellett mennem, ebben biztos voltam, annál jobb helyre nem is mehetnék és ott talán még meg is tudnak védeni.
Sosem szerettem a rendőröket és voltak nézeteltéréseim is velük a munkám miatt, hiszen sok ügyben beszéltem már velük, de sosem voltak készségesek. Tudom, hogy nincs más választásom, be kell jelentenem a gyilkosságot, akkor is, hogyha addigra azok az emberek eltüntetnek mindent, és engem fognak teljesen őrültnek tartani, de én láttam amit láttam. Egy gyilkosságot, amiről tudniuk kell, hiszen annak a férfinak is lehetett családja, akik várták haza, de most már sosem fog hazatérni. Ez mennyire szomorú, nem is tudom én mit tennék a családja helyében...feltehetőleg, ha a felesége, vagy a párja lennék, utána mennék, vagyis megölném magam. Hát igen sokszor vannak ilyen gondolataim.
Ezzel valamennyire elvonom a figyelmem a tényről, hogy lélekszakadva futok a rendőrségre, hogy végre biztonságban érezhessem magam. Csak az épületbe belépve fogom fel igazán, hogy mi is történt és szinte azonnal sokkot kapok, teljesen összezuhanok, már nem is érzem, hogy fáj a lábam, vagy akármi, arra próbálok koncentrálni, hogy rendesen vegyem a levegőt, a kiugró szívemet tartsam kordában és az egyik emberre figyeljek, aki hozzám beszél.
-Hölgyem kérem mondja el mi történt, mi a vészhelyzet, hogy itt van.-csak néztem rá, tátogtam egy sort, mert hang nem jött ki a torkomon. A férfi az egyik sarokba vezetett, segített leülni, majd megismételte a kérdését.
-Én....én....én láttam egy....egy gyilkosságot.-kissé nyögve nyelősen, de sikerült kiböknöm végre, hogy mi is a bajom. Visszakérdezett, hogy tényleg így van-e, de megint nem találtam a szavakat, így csak bólintottam.
A férfi gondterhelt tekintettel arrébb ment és nagy telefonálásokba kezdett én meg nem tudtam, hogy most mi legyen. Semmit sem láttam az elkövetőből, nem tudom miért tette, milyen magas volt, milyen fegyvert használt, még a pontos helyszínt sem tudom semmit. Teljesen bepánikoltam, pedig tudnom kéne kezelni ezt a helyzetet, nem szabadna elvesztenem a fejemet, mert akkor semmi sem lesz az egészből, nem fogok megszólalni, és hiába jöttem ide.
Jó ideje ülhettem már ott, amikor egy másik férfi jelent meg előttem. Bemutatkozott én pedig megint csak néztem rá, pillanatokon keresztül, minden arcrezzenését figyeltem, mert megint nem találtam a hangom. Bren most azonnal szedd össze magad. Mondogattam magamban és valamennyire segített is, mert legalább megmozdulni megtudtam. Kezébe kapaszkodom, mert én magam sem tudom mennyire vagyok képes járni, bár válaszolni most sem tudok. Lehet erre nem is kell, úgyis lesz még elég sok kérdése hozzám, amire válaszolnom kell majd. Most csak tudomásul veszem egy bólintással amit mond és hagyom, hogy elvigyen egy csendesebb helyre, már kezdett megfájdulni a fejem.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég
Anonymous



Bren & Darius Empty
TémanyitásTárgy: Bren & Darius   Bren & Darius Icon_minitimeVas. Jún. 08 2014, 20:10

;; to Bren

Verítéktől gyöngyöző arccal riadok fel rémálmomból. Fejem egy kicsit még mindig kótyagos, így eltart egy kis ideig, mire ráeszmélek, hogy az éjjeli szekrényemen lévő telefonom már egy ideje csörög. A könyveket arrébb dobva előhalászom a készüléket és most már tényleg kíváncsi vagyok, hogy ki keres éjjel tizenegykor. A kijelző az egyik munkatársam számát írja ki és csak arra tudok gondolni, hogy valami baj lehet a rendőrségen. Végtére is, miért értesítenének engem, ha nem lenne így akkor, amikor nem is vagyok szolgálatban.
- Tessék! - motyogom, miközben igyekszek elnyomni egy ásítást.
- Hé, haver, remélem nem keltettelek fel – mondta.
- Ami azt illeti, de, aludtam. Szóval nagyon ajánlom, hogy valami fontos legyen vagy különben...
- Nyugi már, ez biztos érdekelni fog! - Hangjában izgatottság és némi idegesség lappang, amikor elújságolja nekem a legújabb fejleményeket: az előbb szaladt be az őrsre egy lány valami gyilkosságról beszélve. E miatt pedig a mi osztályunkat részesítették abban a megtiszteltetésben, hogy a nyakunkra sózták az ügyet. Remek! Úgy látszik, aki ezt a hivatást választja egy perc nyugta sem lehet, és bár már pár éve dolgozok nyomozóként, még mindig nem tudtam megszokni, hogy az egyik befejezett munka után szinte azonnal jön is a másik. Mintha egy nagy mókuskerékben futnánk az idők végezetéig és esélyünk sincs arra, hogy valamikor kiszálljunk belőle.
- Mindjárt benn vagyok – mondom, s a választ meg sem várva kinyomom.
Komódomból gyorsan előkapok egy farmernadrágot és egy pólót, majd pedig a fürdőszobába megyek. A tükörbe pillantva hosszasan tanulmányozom az arcomat. Szűnni nem akaró lila karikák díszítik szemem környékét, ugyanis már egy ideje nem tudom rendesen kipihenni magam. A tükör mögötti szekrényből előveszek két darab antidepresszánst, annak reményében, hogy ezek kissé enyhítik a folyamatosan feltörő önmarcangoló gondolataimat, melyek többsége az általam elkövetett gyilkosságokból fakad. Meglehet, beszélnem kellene ezekről valakinek. Ami azt illeti, pontosan a hozzám hasonló személyeknek tartanak a rendőrségen pszichológusokat, csakhogy én nem olyan személy vagyok, aki majd egy vadidegen előtt megnyílik és elmeséli neki a problémáit.
Mielőtt még kiléptem volna az utcámba készítettem magamnak egy kávét, ami segít majd az összpontosításban és abban, hogy ne ragadjanak le a szemeim útközben.
Nem lakok olyan messze a rendőrségtől. Az egyik ok, amiért ilyen közel költöztem munkahelyemhez az a reggeli dugó, a másik pedig a családom elvesztése volt. Miután ők meghaltak képtelen voltam abban a házban élni. Nézni gyermekem alig használt játékait, illetve érezni feleségem kedvenc parfümjének illatát, mikor hazatértem a munkából olyan volt, mintha még mindig ott lettek volna velem.
Viszonylag gyorsan beértem és azonnal megkerestem munkatársamat.
- Szóval, mi a helyzet? Beszéltetek már vele?
- Nem. Igazából azon kívül, hogy gyilkosság történt még nem mondott semmit. Szerintem sokkot kapott – válaszolta. A teremben körbepillantva kerestem a lányt és mielőtt még odamentem volna hozzá, barátom megfogta a vállam és ezt mondta:
- Te, figyelj, neked nem feltűnő, hogy mindig mi kapjuk az őrülteket? - Ajka féloldalas mosolyra húzódott, én pedig a szemem forgatva válaszoltam a kérdésére.
A lány egy sarokban ült, de még így sem volt elég távol a folyton nyüzsgő nyomozóktól. Odamentem hozzá, majd elkezdtem beszélni.
- Szia! Darius vagyok. A társam azt mondta, hogy szemtanúja voltál egy gyilkosságnak és fel kell tennem néhány kérdést ezzel kapcsolatban – mondtam, és az egyre hangosodó embertömeget hallván hozzátettem:
- Gyere, itt nem lehet nyugodtan beszélni. - Kezemet egy egyfajta támasznak nyújtottam felé, hisz nem tudtam, hogy az ő állapotában képes lesz-e járni.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Bren & Darius Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bren & Darius   Bren & Darius Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Bren & Darius
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» why? Darius & Brenna
» D & D (Dena vs Darius)
» Darius & Erin

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
I ♥ Los Angeles :: Los Angeles :: Belváros :: L.A.P.D.-
Ugrás:  
Ki van itt?
Jelenleg 1 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 1 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (17 fő) Hétf. Jún. 09 2014, 22:16-kor volt itt.