Jason & Alison

Go down 
2 posters
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
SzerzőÜzenet
Jason Brooks
Artist
Artist
Jason Brooks


Jason & Alison Tumblr_n8hux0o_M4_W1tejn5ko8_500 ζ Posts Number : 206
ζ Join date : 2014. Aug. 09.
ζ Age : 34
ζ You'll find me : The Orpheum Színház
ζ Job : dancer, actor

Jason & Alison Empty
TémanyitásTárgy: Re: Jason & Alison   Jason & Alison Icon_minitimeSzomb. Aug. 30 2014, 17:09


Alison & Jason


[You must be registered and logged in to see this image.]



- Majd felhívlak, ha szabad vagyok, és egyeztetünk időpontot. – Gondolom, azért mégsem akkor megyek, amikor akarok, hisz két munkahely, az mégiscsak két munkahely.
Elveszi a telefonom, és bepötyögi a számot, én pedig örülök, hogy sikerült találnom végre egy szalont, ahol feloldhatom végre ezt a régi problémát. Most már csak abban reménykedem, hogy tényleg könnyebb lesz a lelkem enélkül a tetoválás nélkül. Mégsem kell nap mint nap szembesülnöm vele.
- Már csak a számla lesz hátra – sóhajtok én is egy aprót, de inkább nem nézek megint az említett hölgy irányába, még a végén ezt fogja félreérteni. – Persze, csak ha nem kérsz valami desszertet – pillantok Alisonra. Bár ahogy a jelenlegi helyzetet elnézem, inkább menekülne innen, minthogy még egy plusz kört bevállaljunk ezzel a nővel. Bizonyára elég sértő lehet számára a szituáció, és nem is értem, ellenkező esetben, én is kényelmetlenül érezném magam.
A leánybúcsús megjegyzését inkább meg sem hallom, látom, hogy vigyorog közben, így nem veszem magamra, értem, mire gondol, de számomra a tánc akkor is teljesen mást jelent. A „rajongóim” viszont tény, hogy díjaznák a dolgot, és tuti, hogy a pletykák élére is kerülnék vele, mint azok a celebek, akik időnként bevállalnak egy kis botrányt, és így kavarnak maguk körül egy kis szelet, ha érzik, hogy lankad a figyelem irányukban.
A versennyel kapcsolatban nem lepnek meg a szavai, valahogy ilyesmire számítottam, de azt nehéz elképzelnem, hogy ezek a „kemény fickók”, hogyan tűrnek meg maguk között egy vagy akár több nőt. Biztosra veszem, hogy még fájóbb lehet nekik a vereség, ha egy nőtől szenvedik el, szóval csodálom, hogy már évek óta csinálja, és sosem történt vele semmi „baleset”, ahogy ő fogalmazott. Legalábbis gondolom, hogy nem, akkor csak nem folytatta volna. Megkérdezni azonban nem akarom tőle, hátha túl személyes kérdésnek vélné.
Összességében azonban elég bátor lehet, ha ilyen régóta gyűri ezt a terepet, méregetem egy kicsit, mielőtt megszólalnék.
- Majd meglátjuk – mondom elgondolkodva, és rájövök, hogy talán annyira nem egyértelmű, hogy mire gondolok vele, de nem is baj. Minél többet beszélünk róla, annál jobban felkorbácsolódik a lelkesedésem, bár igyekszem nem mutatni. Abban viszont egyre biztosabb vagyok, hogy muszáj lesz kipróbálnom. Meg akarom tapasztalni azt az érzést...
- Fogalmam sincs, lehet már helyből kiszúrja az ilyesmit – reagálok a pincérnős témára. Végül is egész nap a vendégeket fixírozza. Lehet, ezek alapján már az elején meg tudja állapítani, hogy kik milyen viszonyban vannak.
Csak csöndesen mosolygom, amikor azt mondja, hogy mára már nem akar nagyobb port kavarni, pedig komolyan gondolkodtam rajta, hogy ideintem a hölgyet, és bevezetem, hogy Alisonnak lenne egy kérdése hozzá. Kíváncsi lettem volna, hogy mit mond neki.
- Igen, évad közben muszáj – bólintok, mikor rákérdez a diétára. – Napi kétezer kalória, ami annyira nem sok... nincs só, cukor és liszt sem. Legalábbis ez lenne az ideális, de nem mindig sikerül betartanom – vallom be, de azért többnyire törekszem rá. Néha azonban piszok nehéz.
- Most már el is felejthetjük a dolgot – utalok az előbbi kis balesetre. Úgyahogy már helyreállt a rendszer, a sebet még érzem, de amúgy teljesen rendben vagyok. Bár ha nem így lenne, akkor sem kötném az orrára. Azt az orvosos megállapodást sosem gondoltam komolyan.
- Rendben, nem akarlak feltartani – pillantok én is az órámra. – Kettőnk közül csak nekem szabad a mai nap. – Intek is a pincérnőnek, hogy rendezzem a számlát, majd mikor ezzel is megvagyunk, elveszem a félliteres vizem az asztalról, és el is indulunk kifelé. Most már szerencsére egyedül is megy.
A motorom előbb útba esik, mint a kocsija, ezért meg is állok, és a kezembe veszem a bukósisakot. Kicsit talán tanácstalanul nézek rá, ilyenkor sosem tudom, hogy mit mondjak.
- Akkor majd jelentkezem valamikor – pillantok rá búcsúzásképp. – Szép napot. Ma már ne üss el senkit – célzok bujkáló mosollyal gonosz módon a gázolásos történetünkre.



Vissza az elejére Go down
Alison Shepard
Artist
Artist
Alison Shepard


Jason & Alison 34hw1mx ζ Posts Number : 227
ζ Join date : 2014. Aug. 10.
ζ Age : 34
ζ You'll find me : Los Angeles utcáin/a tetováló szalonban
ζ Job : tetováló művész, illegális versenyző, kezdő díszlettervező
ζ : Jason & Alison 2rohnro

Jason & Alison Empty
TémanyitásTárgy: Re: Jason & Alison   Jason & Alison Icon_minitimeSzomb. Aug. 30 2014, 14:23

Igazság szerint nem feltétlenül volt célom, hogy befűzzek egy kuncsaftot, jelen esetben Jasont és nem is hátsó szándék vezérelt. Csak, ha már ilyesmi tervei vannak, épp kapóra jövök nem? És, miféle ember lennék, ha nem ajánlanám fel a segítségem vagy nem hívnám fel a figyelmét arra, hogy én akár meg is oldhatom egy régi problémáját. Engem érne a megtiszteltetés. Ki tudja még, merre fog ívelni a karrierje, aztán évek múltán majd elmondhatja, hogy valami nőszemély eltüntetett neki egy kínos tetkót Los Angelesben.
-Jöhetsz, amikor szeretnél.- vonok vállat mosolyogva, mert hát elég sokat ott vagyok. Ha nem a műhelyben vacakolok, akkor a szalonban ücsörgök, bár legtöbbször már időpontra jönnek az emberek. Nehéz a kettőt összehozni, de már egyiket se hagynám abba szívesen. A tetoválást szeretem, a műhely pedig... mintha ott lennék végre otthon. Remek emberek közt lehetek és ott van... ott van Will is, akivel még mindig nem jutottam dűlőre. Miatta sem lépnék le, mert ki tudja, mikor látnám újra?
-Persze.- bólintok, miközben elő is kotrom a telefonom és elveszem az övét, hogy belepötyögjem, majd visszateszem az asztalra. Milyen menő lettem! Egy hollywood-i színész elkérte a számomat. Ha ezt elmesélem a srácoknak, na meg azt, hogy elgázoltam szerencsétlent, nem tudom, hogy sírni fog-e vagy röhögni.
-Ajánlom neki, hogy szedje össze magát.- csóválom a fejem rosszallóan, ahogy újra a pincérnőről lesz szó, aztán körbe lesek ismét a helyen. Másoknak úgy tűnik, nem tűnik fel annyira, hogy ki is ücsörög itt velem. Ez a nő viszont valamiért nagyon nézegeti Jasont. Vagy azért, mert bejön neki, vagy mert felismerte. Nem lehet jó szegény srácnak, hogy sosem tudja ki próbálkozik nála érdekből és ki azért, mert Ő érdekli és nem a pénze vagy a hírneve. Nem szívesen lennék a helyében.
-Szerintem nem csorbítana a hírneveden, ha vállalnál leánybúcsúkat is.- vigyorodok el, mert hát mi rossz van abban? Szexi pasik az izmos testükkel elkápráztatják a nőket. Bezzeg, ha fordítva van, az senkit sem zavar. Hát a fenét! Én is akarok egy táncos fiút a következő születésnapomra. Mondjuk tudom is, kitől néznék végig szívesen egy szexi vetkőzést. Na jó, térjünk vissza a... csirkéhez.
-A rossz dolgok alatt sok mindenre gondolok. Vannak, akik nem képesek elviselni a vereséget és bosszúból csinálnak ezt-azt vagy épp igen, előfordulnak "balesetek" is. Kilöknek valakit a "pályáról" és egyebek. Veszélyes játék, ha nincs meg a kellő hátszeled hozzá.- ismertetem kicsit azokat a farkastörvényeket és nekem még jó, hogy eddig szerencsém volt. Oliver mindvégig olyan biztonságot nyújtott, amit talán más nem tudna. Tudták, hogy neki dolgozok és, hogy még talán barátok is vagyunk, ezért nem bántottak, mert féltek tőle. Nem tudom, ezek után mi lesz, hogy leléptem tőle. Talán el kéne kezdenem aggódni.
-Fogalmam sincs. Én nem egy húron pendülök ezekkel a nőkkel. De most komolyan. Honnan tudja, hogy nem a menyasszonyod vagyok vagy mit tudom én? És van pofája flörtölni.- puffogok tovább, mert igenis zavar, akkor is, ha nem vagyok a menyasszonya. Velem van és nem azért ültünk be ide, hogy a pincérnő dekoltázsát lessük.
-Nem akarok még nagyobb port kavarni mára. Elég volt, hogy elütöttelek.- nevetem el magam, mikor közli, hogy érdekelné a női bunyó. Hát persze. Bikiniben, egy kád sárban... miért is gondoltam, hogy ne érdekelné ilyesmi? Viszont, nem vagyok olyan nevetséges alpári fajta, hogy leálljak bunyózni. Az nem az én stílusom.
-Diétán vagy?- lesek rá csodálkozva, ahogy közli, hogy nem kér a csirkéből, mert elcsábulna. Komolyan nem értem ezt a színészes-hollywoodos dolgot. Mintha lenne esélye arra, hogy elhízzon. Hiszen, gondolom rendszeresen edz és hasonlók. Miért ne ehetne csirkét? Nevetséges.
-Igen. Talán sokszor nem is bonyolult, csak mi gondoljuk úgy.- révedek a távolba, miközben ezt kinyögöm és eszembe jut újra, miért is nem történt meg Willel, aminek talán meg kellett volna. Trevor miatt vagy a srácok miatt? Miattam? Miatta? Nem tudom. Valamiért úgy éreztem, hogy csak felesleges zűr lenne az egészből, de egyre többször gondolok arra, hogy tévedtem. Nem számít.
-Nem tudhatom, nem vagyok orvos de, ha nem fáj, az talán csak jót jelenthet.- mosolyodok el és közben óvatosan szemügyre is veszem, nem-e füllent de igazság szerint nem tűnik úgy, mint aki rosszul érezné magát. Talán, jót tett a kávé és most már minden rendben lesz.
-Azt hiszem, lassan mennem kell majd. Várnak a szalonban, aztán mehetek a műhelybe... millió munka.- sóhajtok egyet, ahogy az órámra lesek és nem azt mondom, hogy nem élvezem és nem szeretem, amit csinálok, csak olykor már fárasztó a két "munkahely". Pedig egyikre se mondhatom, hogy amolyan igazán komoly meló, ahol széthajtják a hátsómat. Teljesen laza a hangulat mindkét helyen. A srácoknál a műhelyben pláne. Életemben nem röhögtem annyit, mint ott.
Vissza az elejére Go down
Jason Brooks
Artist
Artist
Jason Brooks


Jason & Alison Tumblr_n8hux0o_M4_W1tejn5ko8_500 ζ Posts Number : 206
ζ Join date : 2014. Aug. 09.
ζ Age : 34
ζ You'll find me : The Orpheum Színház
ζ Job : dancer, actor

Jason & Alison Empty
TémanyitásTárgy: Re: Jason & Alison   Jason & Alison Icon_minitimeCsüt. Aug. 28 2014, 22:36


Alison & Jason


[You must be registered and logged in to see this image.]



Mikor azt mondja, az eltüntetést is vállalja, el is határozom, hogy valamikor a jövőben felkeresem majd a szalonját. Bár addig azért még győzködnöm kell magam egy kicsit. Viszont amit meg kell tenni, ott nincs mese, még ha nehéz is rászánnia magát az embernek.
- Akkor valamelyik nap majd benézek, még nem tudom, hogy fogok ráérni. A héten elvileg már beindulnak a próbák.
Most már csak el kellene kérnem a számát. Remélem, nem hiszi azt, hogy rá akarok mozdulni, vagy ilyesmi; bár nem mintha nem tartanám vonzónak, sőt, már ennyi alapján is igazán kivételesnek tűnik azok között a nők között, akikkel körül vagyok véve. Ha három évvel ezelőtt találkozunk, talán meg is próbáltam volna, de most már semmi értelme. Még egyszer nem fogom kiszolgáltatni magam senkinek. A munkámnak élek, nincs szükségem semmilyen kapcsolatra.
- Megadod akkor a számod, hogy tudjunk egyeztetni? – pillantok rá ártatlanul, és hátra is dőlök a székben, hogy kihalásszam a farmerzsebből a telefonomat.
A pincérnő dobása néhány pillanatra kibillent a koncentrálásból, előfordul, hogy olykor kivételes vendégként kezelnek, mikor itt-ott felismernek, de ettől azért visszafogottabb stílusban szokták kimutatni. Bár itt most még csak nem is erről volt szó, ahogy azt Alison is megjegyzi jól szórakozva rajtam.
- Ha ezek után neked is kihozza az ebédet, nincs nagy vész – kormányozom vissza rá a pillantásomat, majd leteszem a telefont, és rástartolok a kávémra. – Tessék, például egy ilyen kategóriájú hölgy kérdezett rá egyszer – pillantok vissza óvatosan a nő felé –, mikor megtudta, hogy tánccal foglalkozom, hogy esetleg vállalok-e elit leánybúcsúkat is – teszem hozzá elég lesújtó ábrázattal. – De rúdtáncosnak még szerencsére nem néztek – nyomom meg a szót kissé szarkasztikusan egy apró grimasz kíséretében.
Érdeklődve hallgatom, amikor a versenyekről és a városról mesél. Amikor a tapasztalatlan versenyzőket említi, akaratlanul is úgy érzem, mintha rám célozna, és bizonyára igazam is van, nem véletlenül tér ki erre is. Talán azt akarja, hogy tudjam, mire számítsak.
- A rossz dolgok alatt balesetre gondolsz, vagy valami másra...? – pörgetem át a lehetőségeket, és végül is van még néhány tippem, sok mindent hallani ezekről a futamokról.
Mikor a kedvenc felszolgálóm ismét beriszálja magát a képbe, és továbbra is úgy tesz, mintha csak egyedül lennék, látom, hogy Alisonnál kezd elszakadni a cérna. Amit ha nem bosszantana engem is ez a liba, egész szórakoztatónak találnék, de inkább biztosítom róla őpincérnőségét, hogy köszönjük, de mást most már igazán nem fogunk kérni, maximum a számlát, azt is csak később.
- Látom, élvezed a helyzetet – engedek meg magamnak mégis egy kis élcelődést, és a válaszát hallva kénytelen vagyok elmosolyodni.
- Lehet, ez most nem látszik eléggé, de egyébként engem is nagyon idegesít az ilyesmi. Főleg, ha nem egyedül vagyok. Nem is tudom, hogy gondolják – ingatom a fejem. – Te nő vagy, biztos jobban érted – pillantok Alison felé megvilágosodásra várva. – Hisz látja, hogy veled vagyok. Mit gondol? Hogy megkérlek szépen, hogy cseréljetek már helyet?
Mikor meghallom tőle azt a mondatot, hogy „vagy lekoptatod, vagy én fogom megverni”, nem tudom, nem elképzelni a jelenetet.
- Arra azért kíváncsi lennék – túrok bele a salátámba, de közben a reakcióját figyelem. – Visszahívhatom, ha szeretnéd lerendezni vele.
Tiltakozóan ingatom a fejem, mikor megkínál a csirkéből.
- Ha megkóstolnám, egész biztosan bűnbe esnék, és rendelnék magamnak is – teszem azért hozzá, miután lenyelem a falatot. De azért rendes tőle, ezen valahogy újra és újra meglepődöm, ahogy azon is, hogy egyedül él. Az indoklását azonban meg tudom érteni.
- Ez igaz. – Néhány dologgal azért kiegészítve, de alapvetően én is így gondolom. Többek között ezért sem akarok újra belemászni semmibe. A végén úgyis többet veszít vele az ember, mint nyerne. – Bár azért az is igaz, hogy sokszor magunknak bonyolítjuk.
- Miért, kellene? – nézek rá két falat közben, mint aki már nem is emlékszik, hogy történt vele valami.



Vissza az elejére Go down
Alison Shepard
Artist
Artist
Alison Shepard


Jason & Alison 34hw1mx ζ Posts Number : 227
ζ Join date : 2014. Aug. 10.
ζ Age : 34
ζ You'll find me : Los Angeles utcáin/a tetováló szalonban
ζ Job : tetováló művész, illegális versenyző, kezdő díszlettervező
ζ : Jason & Alison 2rohnro

Jason & Alison Empty
TémanyitásTárgy: Re: Jason & Alison   Jason & Alison Icon_minitimeSzer. Aug. 27 2014, 23:32

Nem vitatkozok vele, mert látszólag már tényleg elhatározta magát és persze, ha ilyen esetben hozzám fordulna, akkor is szívesen segítenék, ha nem vagyok az eltüntetés híve. Kinek, mi a döntése. Teljesen rá tartozik, pusztán vázoltam a lehetőségeket, hátha nincs velük tisztában.
-Ahogy gondolod. Én persze szívesen látlak, ha eltüntetni kell tetoválást is.- mosolyodok el barátságosan és komolyan is gondolom. Mindig, mindenkit szívesen látok a szalonomban. Nem vagyok egy utálkozós fajta, így aztán nem is tartok sok ellenséget. Persze, ettől függetlenül akad. Kinek nem?
Nekem is feltűnik, hogy a pincérnő talán túlságosan is segítőkész Jasonnel, ráadásul rajtam átnéz. El is gondolkodok egy pillanatra, hogy talán idő közben meghaltam és fel se tűnt, hogy már csak szellem vagyok.
-Igen. Ő most el akart épp csábítani, így megmutatta, hogy mit rejt az a fehér blúz.- nevetem el magam Jason elképedt arcát látva, közben kortyolok az ásványvizemből. Talán, ha kérni akarnék még valamit, Jason-ön keresztül kellene üzennem majd a pincérnőnek. Sebaj, már megszoktam. Ha pasival vagyok, úgyis jön valami lotyó, aki bepróbálkozik. Ilyen helyzetben nem is sértő, de azért elgondolkodok, hogy honnan tudja az a nőszemély, hogy én épp nem Jason barátnője vagy akármilye vagyok? Hiszen az si lehetnék.
-Szóval vezetni tudsz. Az már kezdésnek jó.- bólintok mosolyogva, ugyanakkor tudom jól, hogy a vezetés nem elég. Persze, nem azt mondom, hogy Jasonben nem lenne meg minden, ami ahhoz kell, hogy a versenyen jól teljesítsen. Azt hiszem jól menne neki, ha egyszer megpróbálná. Csak egy jó kocsi kéne alá és kész, és azt hiszem, ez sem okozna gondot.
-Igen. Ez elég nagy tévhit, pedig nem feltétlenül egy rúdon riszálja magát az, aki táncol. Rólad pedig végképp nehéz lenne elképzelni.- vigyorodok el, mert hát tényleg nehezen hiszem el, hogy nála is fennáll a veszélye annak, hogy rúdtáncosnak nézik, de ki tudja? Vannak hülye emberek a földön. Nem is kevesen.
-Visszatérve a versenyekre, elég sok versenyző van és elég jók is. A városban régóta menő dolog már tuningolni a kocsikat, úhogy bőven vannak jó járgányok, meg hát ott vannak a kis csikók is, akik még tapasztalatlanok. Sajnos, velük sűrűn történik rossz dolog is.- húzom el szomorkásan a számat, mert hát akármilyen idióták, akkor is sajnálom őket. Hála az égnek mondjuk ritka, hogy halálos baleset legyen, de sérülés van bőven, mert elég veszélyes ez az egész. Nem is tudom, miért vagyok a részese. Nem nőhöz illik. Egyáltalán nem, de akkor is szeretem.
-Nem zavar.- én is szoktam hangosan gondolkozni, de most jobb, ha nem teszem, mert szívem szerint megkérdezném a pincér csajtól, hogy üveges volt-e a jó édes apám vagy sem. Nem zavar engem, ha rámászik Jasonre, de ne nézzen levegőnek, mert megetetem vele a csirkémet. Én is vendég vagyok, nem? Ne a pasizás legyen még itt is az elsődleges cél. Hagyja meg a számát valami szalvétán vagy, hogy szokták ezt csinálni. Nem is érdekel.
-Vagy lekoptatod, vagy én fogom megverni.- csóválom a fejem mosolyogva, miközben figyelem, ahogy a nőcske látványosan elriszál az asztalunktól. Bár, Jason szíve joga, hogy rámozdul-e de valahogy úgy látom, hogy nem igazán szimpatizál a csajjal.
-Megkóstolod?- nem vagyok én szívbajos és tudom, hogy a filmekben ez olyan bennsőséges dolog, de nem halok bele, ha vágok egy darabot a húsból és átpakolom Jason tányérjára. Egyébként is a vendége vagyok, szóval konkrétan ez az övé, nem?
-Egyébként iszonyat finom, ezt tanusíthatom.- jegyzem meg még mellékesen, de aztán eszek egy falatot, ha Jason úgy döntene, hogy kihagyja a csirkét. Egyszeri ajánlat volt, utána nem biztosítom, hogy nem vágom be öt perc alatt a kaját.
-Nem tartalak idióta külföldinek. Ne feltételezz ilyesmit.- rázom a fejem két falat közt és tény, nem vagyok egy ítélkezős fajta. Előbb megismerek valakit, aztán állapítom meg, hogy milyen ember és nem fordítva. Jason pedig rendes pasasnak tűnik. A világért se gondolnék róla semmi rosszat.
-Igen. Az emeleten van a lakásom, amiben most egyedül élek. Jelentkező akadna és van is, akit szívesen közelebb engednék de... nem ilyen egyszerű. Ez sosem egyszerű.- mosolyodok el, mert hát tény, ami tény, a szerelem mindig bonyolult. Valahogy mindig olyan helyzet van, amin agyalni kell, fontolgati, átgondolni. Nagyon ritka, hogy csak úgy megy minden, mint a karika csapás.
-Fáj még a fejed?- biccentek felé, mert közben eszembe jut, hogy én bizony fél órája elütöttem szerencsétlent, aminek talán még van hatása most is. Bár, annak örülnék a legjobban, ha nem lenne.
Vissza az elejére Go down
Jason Brooks
Artist
Artist
Jason Brooks


Jason & Alison Tumblr_n8hux0o_M4_W1tejn5ko8_500 ζ Posts Number : 206
ζ Join date : 2014. Aug. 09.
ζ Age : 34
ζ You'll find me : The Orpheum Színház
ζ Job : dancer, actor

Jason & Alison Empty
TémanyitásTárgy: Re: Jason & Alison   Jason & Alison Icon_minitimeKedd Aug. 26 2014, 13:34


Alison & Jason


[You must be registered and logged in to see this image.]



Igaz nem mondtam ki konkrétan, hogy a célom valójában az lenne, hogy megszabaduljak egy régi tetoválásomtól, de végül is nem is burkoltam agyon. Biztos tapasztalatból tudja már, ha valaki ilyesmiről kérdezősködik, erről lehet szó.
Bár nem ért vele egyet, és több lehetőséget is említ, nem akarom meggondolni magam. Így is nehéz volt elhatározni, meg kell lépnem végre valahára.
- Nem az emlékeimből akarom kitörölni, csak a testemről – próbálom leegyszerűsíteni a helyzetet. – Mára aktualitását vesztette, és a színpadon amúgy is csak akadályoz.
A korrigálás amúgy sem az én műfajom, lehet, az én saram, lehet, szakmai ártalom, de kicsit a végletek embere vagyok. Ha átalakítanánk is, úgysem tudnék úgy ránézni, hogy ne lássam benne az eredetit.
- Értékelem a javaslatokat – pillantok fel Alisonra kicsit ironizálva, amikor a versenyzésemre próbál alternatívákat találni. - Majd megoldom valahogy – vonok vállat. Tudom, hogy addig úgysem nyugszom meg, amíg legalább egyszer ki nem próbálom magam.  
Örömmel fogadom a kávémat, ami időközben meg is érkezik. Bár nem tudom nem észrevenni a pincérnő túlságosan is kedves mosolyát, és a bizonyára már tökéletesen begyakorolt dőlésszöget, amivel a lehető legkedvezőbb kilátást kínálja számomra, miközben elém helyezi a tálcájára pakolt dolgokat. Miután távozik, kissé megdermedve nézek Alisonra, hogy mégis mi akart ez lenni. Bár őt amúgy is levegőnek nézték.
- Szerinted ő most...? - nézek rá, majd a távozó hölgyre, és inkább nyitva hagyom a kérdést. Úgyis egyértelmű, hogy mire gondolok, majd inkább visszakanyarodok az eredeti témához.
- A gyakorláson igazából már túl vagyok. Lényegében tizenöt éves korom óta vezetek. Lehet, most már nem látszik rajtam, de nem a legjobb környéken nőttem fel.
A tíz évvel ezelőtti Londonban az volt a szabály, hogy akinek nincs pénze kocsira, az lop magának egyet. Jogosítványra abban a körben végképp nem volt szükség. A trükk mindössze az volt, hogy ne tartsd sokáig magadnál, és meglepően jól működött. De ezek tényleg csak gyakorolni voltak jók, versenyre sajnos több okból sem mehettem velük.
- Milyen az itteni mezőny? Megvannak a nagymenő arcok, akik általában uralják a pályát, vagy azért nagyobb a szórás? – érdeklődök, mert azt azért tudom, hogy ez minden városban máshogy működik. Mindig érdekes egy kicsit belepillantani a vérkeringésbe. Pláne egy aktuális versenyző szemszögéből.
A ribancos reakciója nem lep meg, de mindig is érdekelt, hogyan érzik magukat azok a tetoválók, akikbe elég művészi érzék és hivatástudat szorult, mikor ilyen kérésekkel állítanak be hozzájuk. De hát mindennek megvan a kommersz oldala.
- Én arra tudok ugrani, mikor valaki a táncról csakis a sztriptízre tud asszociálni. Merthogy az is művészet... hát persze – a hangomban talán érződik egy kis lemondással vegyes felindultság, de nem akarom felhúzni magam, pedig engem is értek már megjegyzések ezzel kapcsolatban. – Mondjuk, ez főleg a női táncosok esetében fordul elő, de én is törtem már kis híján koponyát emiatt.
Na igen, talán ezért is nem szoktam beszélgetésekbe bonyolódni, mert előbb-utóbb mindig beleesek a saját kis gödreimbe. Túlságosan csapongnak a gondolataim, és néha azt veszem észre, hogy minden téma egy irányba visz.
- Ne is törődj vele, néha hajlamos vagyok hangosan gondolkodni – kortyolok bele a kávémba inkább, miközben csöndben korholom magam, de ekkor szerencsére megérkezik az ebédünk is, engem pedig ismét hasonló figyelemben részesítenek, ami már kezd félreérthetetlenné válni.
Végül azért hajlandó elmenni, miután jó étvágyat kíván. Nekem. És ha szükségem van valamire, feltétlenül szóljak. Neki. Alison megint mintha ott sem lenne.
- Jól néz ki a csirkéd – sóhajtok egyet, és terelek, átpillantva Alison tányérjára. Kicsit unom már a salátákat, főleg mikor az ananászos csirke is megérkezik a képbe, de tudom, mihez kell tartanom magam. – A viselkedésemmel pedig ne foglalkozz, azzal is megelégszem, ha idióta külföldinek tartasz – mondom végül félig komolyan, félig viccből, de az nekem is feltűnt, hogy az itteni emberek valahogy mások. Bár az ilyesmivel nem szoktam foglalkozni. Csak végzem a munkám, letesztelem az itteni partner-jelölteket, aztán továbbállok, minden más felesleges és lényegtelen időpazarlás.
A következő kérdése váratlanul ér, bár tulajdonképpen számíthattam is volna rá. Egy másodpercre megakad a kezemben a villa, de aztán természetesen folytatom tovább.
- Az itteni lakásomban, úgy láttam, van pár kaktuszom, de ezeket leszámítva, igen – fordulok felé semleges tekintettel. – És te? Gondolom, a szalon egyben a lakásod része is.
Az alapján, amit eddig megismertem belőle, kizárt, hogy egyedül élne. A tetoválás, a versenyzés és a műhely, amit említett... túl sok helyen megfordul, és túl sok emberrel áll kapcsolatban nap mint nap ahhoz, hogy ne legyen valakije. A stílusa nyílt és barátságos, és nőként is túlságosan vonzó ahhoz, hogy szingli legyen.



Vissza az elejére Go down
Alison Shepard
Artist
Artist
Alison Shepard


Jason & Alison 34hw1mx ζ Posts Number : 227
ζ Join date : 2014. Aug. 10.
ζ Age : 34
ζ You'll find me : Los Angeles utcáin/a tetováló szalonban
ζ Job : tetováló művész, illegális versenyző, kezdő díszlettervező
ζ : Jason & Alison 2rohnro

Jason & Alison Empty
TémanyitásTárgy: Re: Jason & Alison   Jason & Alison Icon_minitimeHétf. Aug. 25 2014, 23:17

Meglep, mikor közli, hogy lényegében már nem "szűz". Természetesen, tetoválások terén. Szóval, van már egy tetoválása, amit el szeretne tüntetni. Milyen meglepő! Érdekelne, mi lehet az a minta. De komolyan. Biztos valami kamasz kori őrület, hirtelen fellángolás következménye az a tetoválás, ha mostanra már bánja és el szeretné tüntetni. Ugyanakkor, én amondó vagyok, hogy nem szabad. Ez is egy emlék egy jó avagy egy rossz döntésről, attól pedig nem lesz semmis a dolog, ha eltüntetjük az emlékeztetőjét.
-Eltüntetni el lehet, persze nem teljesen. Ici pici nyoma marad. Olyan, mint egy heg. Ugyanakkor, én nem vagyok ennek a híve. Ha már megcsináltad azt a valamit, hogy emlékezz valamire, nem szabad eltörölni, akármilyen ciki is. Jó, ha mondjuk csúf munka és azért akarod, az más de, ha csak azért, mert most nem menő a motívum, szerintem gondold át még párszor. De akár át is lehet dolgozni.- vonok vállat, miközben felvetem az esetleges lehetőségeket, hiszen számtalan mód van rá, hogy korrigáljunk egy régi hibát, jelen esetben egy tetkót. Ha valami olyan minta, akár egy nagyobb motívumba is bele lehet vonni vagy épp, ha nem olyan nagy és nyomatékos, akkor átdolgozni úgy, hogy fel sem ismeri később az ember. Az ő dolga már csak az lenne, hogy eldöntse, mit szeretne.
-Talán, maszkban kellene versenyezned. Na jó, ez viccnek is rossz volt...- mosolyodok el, de hát mi más juthatna eszembe? A másik jó megoldás az lenne, ha úgy állna hozzá, hogy biztos nem ismerik fel. Max, ha megkérdezné valaki, hogy "hé, nem te vagy az a menő színész?" akkor azt mondaná lazán, hogy nem. Ennyi és kész is. Innentől fogva ki piszkálná? Az ember egyébként is, ha összefut egy hírességgel van, hogy fel sem ismeri, csak azt érzi, hogy "valahonnan ismerem". Aztán kiderül, hogy a tv-ből.
-Ha máshogy nem, próbáld ki egyedül. Úgy, hogy még nem verseny, csak... gyakorolsz.- vonok vállat, miközben tovább találgatok, hogy is lehetne megoldani ezt a dolgot, de végül áttérünk a pláza picsákra, akiknek a gondolatától is feláll a szőr a hátamon. Még jó, hogy a műhelyben egyik srác se szívleli az ilyeneket. Jesszusom! Ha Will elő állna egy ilyen műmellű lotyóval... hát én biztos embert ölnék, és nem Will lenne az.
-Ne is mond. Rosszul vagyok tőlük! Főleg ezek a playboy minták, hello kitty és társaik. Hála az égnek a csillagok már kevésbé menők, de a ribanc rendszám, még mindig hódít.- remélem tudja, mit értek ez alatt, mert elképzelni sem tudom, hogy valakinek ezt még be kelljen mutatni. Minden második nő a derekán visel valami abszurd tetoválást, amitől nem, hogy nem szexi, de még nevetséges is. Pont annyi értelme van a dolognak, mint amikor a nyakig húzott tangát kivillantják a csípőnadrág alól. Nevetséges.
-Ezt igazán szépen mondtad. És igen. Sokkal inkább megbecsüli azt az ember, amit kemény munka árán ért el. Ezért is nem akarnám, hogy most rögtön minden az ölembe hulljon.- gondolok itt sok mindenre, személyre és nem személyre. A lényeg, hogy sokkal élvezetesebb úgy megkapni valamit, ha várni kell rá kicsit és áhitozni. Na meg, nem árt letisztítani magunkban a gondolatokat, hogy akkor minek mi lesz az értelme és, hogy valóban kell-e?
-Ha nem akarod, nem kell olyan irányba terelni a beszélgetést, ami neked kényelmetlen.- nyugtatom egy aprócska mosollyal, mikor feltűnik, hogy hirtelen olyan zárkózott már megint és félbe hagy egy mondatot zavart arckifejezéssel. Isten ments, hogy úgy érezze, el kell mondania valamit, amit nem is. Végtére is, nem régi cimborák vagyunk mi, csak most ütköztünk -hehe, szó szerint.
-Nincs akcentusod. Egyszerűen, a viselkedésed olyan. Vagy nem is tudom.- vonok vállat tanácstalanul, majd bólintok egyet.
-Igen. Vagyos, félig meddig. Sacramento-i vagyok, ami elég közel van és jó pár éve itt élek már. Olyan, mintha itt nőttem volna fel.- és szívesebben is emlékszek erre az időszakra, mint arra, amit otthon éltem át. Legszívesebben kitörölném a múltat de úgy, ahogy a tetkókat se szívesen tüntetem el, ezt is meg kell őrizzem. Anélkül nem az lennék most, aki vagyok.
-Na és... egyedül élsz itt?- remélem nem érti félre, nem felszedni akarom vagy ilyesmi, csak érdeklődök. Hiszen, miért is ne várhatná otthon egy aranyos lány ezt a pasit, mikor egész kellemes társaság és jóképű is? Még szép, hogy érdeklődök effelől. Hülye lennék, ha nem tenném. Másrészről, én nem olvasok szennylapokat így azokból nem is tudnék értesülni.
Vissza az elejére Go down
Jason Brooks
Artist
Artist
Jason Brooks


Jason & Alison Tumblr_n8hux0o_M4_W1tejn5ko8_500 ζ Posts Number : 206
ζ Join date : 2014. Aug. 09.
ζ Age : 34
ζ You'll find me : The Orpheum Színház
ζ Job : dancer, actor

Jason & Alison Empty
TémanyitásTárgy: Re: Jason & Alison   Jason & Alison Icon_minitimeVas. Aug. 24 2014, 21:50


Alison & Jason


[You must be registered and logged in to see this image.]



Érdekes érzés fog el, mikor egy mosollyal kísérve megköszöni a meghívást. Rég hallottam már ezt a szót.
Sosem várok köszönetet senkitől, de az is igaz, hogy az utóbbi időben nem tettem semmi olyasmit, amit bárki is megköszönhetett volna. Az a nagy helyzet, hogy az évek során rideg és elutasító lettem másokkal, de így volt a legegyszerűbb, és cseppet sem bánom, ám fogalmam sincs, hogy ez az énem itt most miért nem működik megfelelően. Az elmúlt évben összesen nem beszéltem annyit, mint az utóbbi fél órában, és a tetejében még őszinte is vagyok, tűnődöm homlokráncolva. Ennyit jelentene az a hülye, lappangó gondolat, hogy tartozom neki? Vagy a meglepetés, hogy nem úgy viselkedik, mint vártam?
- Persze... – reagálok a mondataira, mintha roppantul figyeltem volna, de rájövök, hogy annyira elgondolkodtam, hogy csak a felére sikerült odakoncentrálnom. Annyi azért átjött, hogy a tetováló szalonról és az esetleges látogatásomról volt szó. Invitálni próbál, de csak finoman, nem erőszakosan.
- Egyszer, jó régen, már csináltattam egyet – kezdek bele óvatosan, jól meggondolva minden szót, mert kissé kényelmetlen a téma. – Tehát valamennyire már ismerős a terep, de arról például fogalmam sincs, hogy lehet ezeket eltávolítani. Az is megoldható? Vagy megmarad a helye? – pillantok rá kérdőn, ám mikor nem jön rögtön válasz, inkább bizonytalanul hozzábiggyesztem. – Vagy túl sok hülyeséget kérdezek?
Nem tudom, hogy tetoválóként, hogyan érinti az ilyesmi. Lehet, már megint bunkó vagyok, bár ezúttal nem szándékosan.
- Abszolút annak érzem magam – mondom úgy, hogy nem lehet egyértelműen eldönteni a hangsúlyt, bár a tekintetem talán helyettem is mosolyog. – És igen, elég hamar rátapintottál a lényegre – bólintok felé kissé talán szomorkásan, mikor a felismerést és a fotókat említi – főleg ez szokott visszafogni, pedig kissrác korom óta érdekel.
Gyerekként, amikor még a londoni gettóban éltem, minden vágyam az volt, hogy egyszer majd én is versenyezhessek, mint az ottani menő figurák. Akkor még kocsim nem volt, most meg gyakorlatilag már lehetőségem nincs, mosolyodok el halványan, észre sem véve. Akkoriban még a versenyzéssel akartam kitörni, de végül máshogy alakult, ami nem feltétlenül rossz, de ez a régi vágyam azóta is kielégítetlen maradt, és gyakran érzem, hogy oldalba bökdösi a szívem, ha nem figyelek oda.
Látom, hogy együtt érez a sok plázahercegnővel kapcsolatban, mondjuk nincs kizárva, hogy őt is boldogítják olykor, elvégre most így belegondolva a legtöbbnek nem csak a körmein virít valamilyen színes kreálmány.
- Gondolom, nálad is gyakran megfordulnak egy-két rózsaszín pillangó vagy virágokkal borított csillagos tündérszárny erejéig. – Alapjáraton nincs bajom a tetoválással, és azt is elismerem, hogy a nők ne feltétlenül olyat varrassanak magukra, mint a férfiak, de azért ezeket valahogy túlzásnak vélem. Legalábbis kellő figyelmeztető jelnek, hogy távol maradjak.
Felfigyelek rá, mikor azt mondja, hogy valamit még hiányol az életéből. Bár nagyon különböző téren, de kicsit talán úgy van vele, mint én: tulajdonképpen kiharcolta már, amit akart, és távolról nézve sokan irigyelhetnék azért, amit elért, de tudja, hogy még nem érkezett meg.
- Ha nagyon törtető lennél, már rég elmenekültem volna – mondom a szemébe határozottan, mikor a szavai alapján egy pillanatra talán megsejtem, miért is találom szimpatikusnak. – És ha könnyen eljutnál a célodig, nem is tudnád eléggé értékelni azt, nem jelentene annyit, mint amit rengeteg izzadsággal, alázattal és kitartással vittél véghez.
A munkám során rájöttem, hogy meglepően kevés ember él ezzel a hozzáállással, de benne úgy látom, pislákol a lángja, a lényeg viszont az, hogy így is maradjon.
- De igazából még ez sem elég... – jut eszembe Amy, akiben a tehetség mellett megvolt mindez, a végén azonban mégsem sikerült neki, de ezzel túl mélyre mentem, így inkább mégsem fejezem be a mondatot. Nem is tudom, miért beszélek neki ezekről, teljesen hülye vagyok.
Vetek felé egy bocsánatkérő pillantást, és szerencsére meg is érkezik a pincérnő, így megrendelem a cézár salátámat, meg az újabb adag kávémat egy ásványvízzel, és hallgatom, ahogy Alison halkan felnevet a kérdésemen.
- Valóban nemrég költöztem ide, talán még itt-ott érezhető is a brit akcentusom, pedig a filmek miatt elvileg már meg kellett volna tanulnom feltűnésmentesen vérbeli amerikai állampolgárnak kiadni magam – nézek rá hunyorogva, tényleg vicces, hogy rögtön kiszúrta. – Bár mentségemre szóljon, ez még csak az első napom. Te tőzsgyökeres los angeles-i vagy?
- Észben tartom – bólintok aprót a műhelyajánlatára. – Akkor igazán sokoldalú vagy.



Vissza az elejére Go down
Alison Shepard
Artist
Artist
Alison Shepard


Jason & Alison 34hw1mx ζ Posts Number : 227
ζ Join date : 2014. Aug. 10.
ζ Age : 34
ζ You'll find me : Los Angeles utcáin/a tetováló szalonban
ζ Job : tetováló művész, illegális versenyző, kezdő díszlettervező
ζ : Jason & Alison 2rohnro

Jason & Alison Empty
TémanyitásTárgy: Re: Jason & Alison   Jason & Alison Icon_minitimeCsüt. Aug. 21 2014, 21:00

Valahogy úgy érzem, hogy talán kezd Jason feloldódni. Feltűnt, hogy távolságtartó pasi és nem az a mosolygós, vigyorgós fajta, ugyanakkor mostanra már talán rájött, hogy nem akarok semmit kicsikarni belőle és tartania sem kell tőlem.
-Köszönöm szépen.- mosolyodok el, ahogy közli, hogy a vendége vagyok és nem is ellenkezek. Azt hiszem, így próbálja meghálálni, hogy nem verem nagy dobra ezt az egész esetet. Egyébként is, már eleget rongáltam a büszkeségét. Hát még, ha kiharcolnám, hogy én fizetem a saját részemet és nem kérek semmit... ez a pasiknak ugyanolyan szent dolog, mint az, hogy nem mi nők nyitjuk ki előttük az ajtót, hanem fordítva. Nem akarom én megsérteni és egyébként is jól esik, ha meghív, mert ez azt jelenti, hogy egész jól viseli a társaságom.
-Én sem veszem kötelezően. Ez a te döntésed és rajtad áll, hogy bizalmat szavazol-e nekem. Minden esetre, ha gondolod gyere majd el a szalonba, mutatok képeket régi munkáimról, akár hívok is olyat, akit már tetováltam meg ilyenek. Segítek kiválasztani a mintát... nem kell rögtön fejest ugrani a mély vízbe.- magyarázok egy gyengéd mosollyal az arcomon csak, hogy ne érezze, hogy én rá akrnám ezt erőszakolni vagy valami. Nem szoktam senkit sem rábeszélni. Ezt mindenkinek tudnia kell, hogy bevállalja-e vagy sem és, hogy úgy érzi-e én vagyok a megfelelő ember vagy sem. Ha alapjáraton nem vagyok valakinek szimpi például, akkor tuti, hogy nem fog oda feküdni a szalonba, hogy nyomjak rá valami tetkót.
-Igen, a versenyekre, amiről akárki nem tudhat szóval, most már érezd magad igazán különlegesnek. Ha pedig tényleg komolyan érdekelne a dolog, szívesen elhívlak egyszer de tudod, ez amolyan titkos dolog. Bár nem tudom mit szólnának, ha te színész létedre megjelennél. Az biztos, hogy dobna a hírneveden, ha lekapna egy fotós egy illegális versenyen.- röhögök, de persze beszéd közben lehalkítom magam, nehogy avatatlan fül bármit is meghalljon ebből. Igazság szerint, a legtöbb versenyre bárki oda találhat, ha nagyon akar. Itt-ott lehet hallani info morzsákat, mert elég sokan járnak ilyen eseményekre. Mindenhol van valaki, aki tud ezekről, csak kérdezősködni kell.
-Sajnos meg tudlak érteni. Pasi lennék, biztos nem viselném el az olyan nőket és azt is elhiszem, hogy színészként még nehezebb dolgod van.- húzom el szomorkásan a számat és valóban, megesik szerencsétlenen a szívem. Esélye nincs, hogy normális nőt szedjen össze, mert azokban a körökben csak cica babák vannak. Vagyis, lehet, hogy anno normális nők voltak, de a sztár világ tönkre vágta őket és agymosáson mentek keresztül. Igazából nem értek az egészhez. Nem is fogok soha.
-Igazság szerint tökre elégedettnek kellene lennem. Van egy saját szalonom, saját lakással, csodás kocsim, barátaim és minden egyéb de... valahogy mégis úgy érzem néha, hogy valami még hiányzik. Oké, nem konkrétan férjre meg gyerekekre gondolok, hanem... valamire. Például örülnék, ha sikerülne olyan neves tetováló művésznek lennem, mint páran itt Los Angelesben, de ehhez kitartó munka kell és jó vendégek. Igazság szerint, ha nagyon törtető lennék, megpróbálnálak mindenképp befűzni, hogy gyere a szalonomba, de én nem vagyok ilyen. Ezért nem fogok könnyen eljutni a célomig.- vonok vállat a kimerítő megjegyzésem után és egy pillanatra el is szégyellem magam. Mégis, ki a fenét érdekel mindez? Lehet, hogy kérdezett, de kétlem, hogy egy regény méretű választ várt. Szóval, inkább tovább szemezek az étlappal, amit már harmadjára nézek át újra, de még mindig nem tudtam választani. Vagyis... talán mégis.
-Igen. Ha meglátok egy turistát, rögtön el akarok gázolni valakit.- nevetem el magam, végül a pincérnőre lesek, aki visszatér hozzánk és megrendelem magamnak az ananászos csirkét. Bírom az ilyen kajákat.
-Csak... nem tudom. Nem beszélsz furcsán, de mégis hallani vélek valami különbséget az itteni beszéd és a tiéd közt. De lehet, hogy csak szimplán keveset beszélek művész emberekkel.- mosolygok rá és tény, a legtöbbször szleng beszédet hallok vagy épp oltári nagy tuskókkal hoz össze a sors. Ezért is örülök, ha értelmes emberekkel találkozok, mint Jason vagy épp Will és a többiek. Unom már a gettósokat néha.
-Tudok egyébként egy jó műhelyt is, ha kocsit akarnál szereltetni vagy tuningolni. Ott dolgozok én is, mint ügyeletes kocsi festő.- ha már eszembe jutott, fel is hívom rá a figyelmét, mert a nyakamat tenném rá, hogy Will az egyik legjobb a környéken. Persze, ez a dolog a jó csapatban is rejlik de tény, hogy szívvel, lélekkel csinálja, amit csinál.
Vissza az elejére Go down
Jason Brooks
Artist
Artist
Jason Brooks


Jason & Alison Tumblr_n8hux0o_M4_W1tejn5ko8_500 ζ Posts Number : 206
ζ Join date : 2014. Aug. 09.
ζ Age : 34
ζ You'll find me : The Orpheum Színház
ζ Job : dancer, actor

Jason & Alison Empty
TémanyitásTárgy: Re: Jason & Alison   Jason & Alison Icon_minitimeCsüt. Aug. 21 2014, 01:31


Alison & Jason


[You must be registered and logged in to see this image.]



Örülök, hogy elfogadja a meghívást, egy víz és egy kávé nem igazán viszonozta volna a segítségét. Bár még az ebéddel sem érzem igazán kiegyenlítettnek a számlát. Igaz, hogy eleinte talán furcsán reagáltam, és nem is nagyon könnyítettem meg a dolgát, de alapvetően hálás vagyok azért, amit tett. Az ilyesmit azonban soha nem tudtam, hogyan fejezem ki.
Életem során eddig nagyon kevés emberről mondhatom el, hogy úgy tett értem valamit, hogy közben nem a saját hasznát nézte. Így nem vagyok annyira hozzászokva az ilyen szituációkhoz, de mivel szavakban, azt hiszem, képtelen lennék rá, így inkább a törlesztés mellett döntök. Nem szeretek tartozni senkinek.
- Remek – bólintok elégedetten, majd mivel a pincérnő épp felszívódott, felállok, és elveszek egyet a külön asztalkára kihelyezett étlapok közül. Visszatérve átnyújtom a szerzeményt Alisonnak, majd újra lehuppanok a székre. – A vendégem vagy. Bármire.
Egyébként igaza van. Egy színész, de különösen egy táncos már az elejétől fogva hozzá van szokva, hogy nem csak a szemére hagyatkozik. A hangok, az érintések, a testen lévő érzékszervek mind fontos szerepet játszanak a munka során, talán ez az oka, hogy a mindennapi életben sem ragadok meg a vizualitásnál.
Már egy ideje viaskodom magammal, hogy mi is legyen a tetoválásom sorsa, de valahogy mindig elodáztam a kérdést. Most viszont, mikor kiderült, hogy Alison tetováló művész, és az imént személyes meghívást is kaptam, nagyon úgy érzem, hogy most már nincs hová tolni magam előtt a dolgot. Itt az ideje, hogy végre rávegyem magam a megvalósításra.
- Az az igazság, hogy már régóta tervezek felkeresni egy tetováló helyet, sőt, érdeklődtem is már itt-ott, de... – és itt kisé habozva tekintek rá – eddig nem igazán találtam olyat, akire nyugodt szívvel rábíztam volna a munkát.
És ez tényleg igaz, a legtöbb helyről általában fél perc alatt kifordultam, bár ez valószínűleg nem mindig csak a hely sara volt, hanem az én rigolyám is benne van, de a testemre érzékeny vagyok. A színpadon kívül nem engedem meg akárkinek, hogy hozzám érjen.
- Milyen körökre gondolsz? A versenyekre? – kérdem őszinte kíváncsisággal. Ezzel a témával sikeresen rátapintott az egyik gyenge pontomra. Szeretnék többet megtudni róla, de nem akarok túlságosan tolakodó se lenni.
Amikor a körömcipős, agyonmázolt nőket említi, hasonló érzés fog el, mint amiről az előbb meséltem, a Hannibálos film kapcsán.
- Ne is említsd – forgatom meg a szemem a mondat hallatán. – Sajnos a munkám miatt túlságosan sok ilyesmi mozog körülöttem, már lassan hidegrázást kapok, ha csak megszólít valamelyik – mondom talán kicsit jobban beleélve magam, mint az illendő lenne, és nem fogom vissza a fintort sem, ami az arcomra kúszik. – De egy ideje már az utcán sem vagyok biztonságban tőlük, hála a csodás filmjeimnek...
Ez a csoport az, ami még másodpercek alatt fel tud bosszantani, a pofátlan újságírók mellett.
- Szerintem izgalmas, ha egy nő megvalósítja önmagát, és kitart amellett, amit igazán szeret, akkor is, ha a közvélemény ebben nem mindig partner – kanyarodok vissza a kiinduló témához, ami voltaképp ő, és azok a területek, amin belül alkot. – Úgy érzed, megvan már, amit akartál, vagy vannak még terveid?
Ha valaki, akkor én tudom, mennyi mindennel meg kell küzdeni, hogy azt csinálhasd, amit szeretsz. Talán ezért is hangzik furcsán, amikor azt mondja, hogy teljesült az álmom. Ezen még el sem gondolkodtam. Végül is, felülről ránézve igen, tulajdonképpen boldognak kellene lennem, de mégsem vagyok.
- Nagyon nem tűnök idevalósinak? – kérdezek vissza szórakozottan, legalábbis úgy veszem észre, hogy inkább efelé tapogat. – Vagy csak a külföldieket szoktad elütni?



Vissza az elejére Go down
Alison Shepard
Artist
Artist
Alison Shepard


Jason & Alison 34hw1mx ζ Posts Number : 227
ζ Join date : 2014. Aug. 10.
ζ Age : 34
ζ You'll find me : Los Angeles utcáin/a tetováló szalonban
ζ Job : tetováló művész, illegális versenyző, kezdő díszlettervező
ζ : Jason & Alison 2rohnro

Jason & Alison Empty
TémanyitásTárgy: Re: Jason & Alison   Jason & Alison Icon_minitimeSzer. Aug. 20 2014, 20:09

Tény, hogy ritka, hogy valaki nem azt lesi a másikban, hogy mi haszna lehet belőle, viszont engem még sosem vezérelt konkrétan valaki irányába ez. Olyan már volt, hogy valakit megismertem és utólag kiderült, hogy hasznomra vált az ismeretség, de nem keresek fel senkit azért, hogy nekem jó legyen és nem is csak akkor beszélek x ismerőssel, ha kell valami. Valahogy megtanultam már az életben, hogyan szerezzem meg azt, amit akarok segítség és pátyolgatás nélkül. Sőt. Azt is megtanultam már, hogy egy bizonyos dolog elérése akkor tölt el igazán büszkeséggel, ha tudod, hogy egyedül érted el.
-Igen. Meglehetősen ritka.- most, hogy jobban végig gondolom, talán egyszer már kihasználtam valakit. Az exemet, akivel javarészt szerintem azért voltam együtt, hogy meglépjek otthonról. Viszont erre csak később, mostanában jöttem rá és akkor még teljesen úgy tűnt, hogy ez szerelem. Nem tudom, melyik az igazság. Kicsit talán mindkettő.
-Igen. Elég pocsék érzés tud lenni, de olyankor én csak bízom benne, hogy lesz még alkalmam korrigálni a hibámat.- például a múltkori hibámat Willel, hogy nem hagytam, hogy minden csak úgy történjen, ahogy kell. Már akkor rögtön megbántam, amikor azt mondtam, hogy le kell állnunk. Mekkora hülye voltam. De! Talán helyre tudom még hozni.
-Fúj. Meg tudlak érteni.- nevetem el magam ismét, ahogy elképzelem, hogy a hús láttán elzöldül a feje, de igazából, picit sajnálom is. Pár szerep igen durván kikészítheti az embert. Nem is hiszem el, hogy nincs rájuk hatással, ha mondjuk egy tök depis pszichopatát kell eljátszaniuk. Ne mondja nekem senki, hogy nem veszi át a színész a karakter hangulatát úgy, hogy az kihasson rá. Én legalábbis nem tudnék úgy eljátszani valakit, hogy ne sikerülne átvenni pár dolgot.
-Igazság szerint jól esne, igen. Együnk valamit.- bólogatok egy mosollyal az arcomon és csak most jövök rá, hogy azért is nem rossz ötlet ez, mert ma még nem ettem egy falatot sem. Ha jövök-megyek és dolgozok, hajlamos vagyok megfeledkezni az evésről. Kivéve, amikor már késő délután kopog a szemem. Nem a legegészségesebb életmód, de ez van. Eddig még nem lett bajom belőle.
-Ez is érdekes, de érthető is. Az ember sokszor támaszkodik az érzékszerveire. Ki vizuális típus, ki más.- vonok vállat ezzel jelezve, hogy emiatt nem nézem őrültnek. Mindenki más és más és el kell fogadnunk mások álláspontjait is. Még jó, hogy nem egyforma mindenki. Baromi unalmas lenne az élet.
-Megadom majd a számom és, ha úgy döntesz, kell valami a bőrödre, mindenképp szólj!- vigyorodok el szavai hallatán és tudom, hogy aki már fontolgatja, az általában meg is csináltatja. Addig úgy sem nyugszik az ember. Főleg, ha már komoly tervei vannak, hogy mit is kellene varratnia magára. Onnan már nincs visszaút. Akkor már nyert a tetoválás.
-Pedig hidd el, van még jó pár hozzám hasonló csaj azokban a körökben, ahol mozgolódni szoktam. Viszont, az olyan csajok ritkán sétálgatnak a Rodeo Drive-on napközben, hogy a legújabb rózsaszín körömcipőt megvegyék.- sunyi mosoly kúszik az arcomra, mert bár én is szeretek öltözködni, tény, hogy ritkán járkálok shoppingolni úgy, mint egy díva és nincs kézi pincsim se. Nem is érzem szükségét, hogy legyen. Nem olyan nő vagyok és valahogy jobban bírom a magamfajtákat. Sok pasit meg is értek, ha inkább meleg mint, hogy a rózsaszín cica babákkal szóla álljanak. Én se tenném.
-Szép is, amikor egy gyerekkori álom teljesül.- sóhajtok egyet ábrándosan és eszembe jut, hogy konkrétan én is a kocsikra voltam teljesen ráállva már kislányként, csak akkor még nem gondoltam, hogy versenyezni fogok. Ha pedig apám tudta volna, hogy milyen dilim van vagy, ha most tudná, hogy mit művelek, tuti, hogy elverne úgy, ahogy régen tette. A gondolatra még a hideg is végig fut a hátamon, így aztán elterelem inkább a gondolataim. A mai napig rettegek tőle és kétlem, hogy épp rá kellene gondolnom, amikor egy híres színésszel trécselek kávézgatás közben, akit épp nem rég ütöttem el.
-Most csak egy meló miatt vagy a városban vagy tervezed, hogy ide költözöl vagy már itt élsz?- nem tudom miért, de alapból azt feltételezem, hogy nem ide valósi. Talán, a beszéde miatt vagy nem is tudom minden esetre, ha már beszélgetünk, akkor ismerkedjünk meg, nem?
Vissza az elejére Go down
Jason Brooks
Artist
Artist
Jason Brooks


Jason & Alison Tumblr_n8hux0o_M4_W1tejn5ko8_500 ζ Posts Number : 206
ζ Join date : 2014. Aug. 09.
ζ Age : 34
ζ You'll find me : The Orpheum Színház
ζ Job : dancer, actor

Jason & Alison Empty
TémanyitásTárgy: Re: Jason & Alison   Jason & Alison Icon_minitimeSzer. Aug. 20 2014, 19:36


Alison & Jason


[You must be registered and logged in to see this image.]



Elgondolkodva és talán egy kicsit kétkedve hallgatom, mikor arról beszél, hogy nem szokása kihasználni az embereket. Persze kérdés, mit értünk szokás alatt, de jómagam még sosem találkoztam olyan emberrel, akiből teljesen hiányzott volna ez a kis emberi, alantas vonás. Az én tapasztalatom az, hogy mindenki mindenben a saját hasznát keresi, és a saját érdekein kívül nem nagyon tart mást szem előtt. Nem is tudom, hogy hiszek-e a kivételben. Nem igazán. Bár ekkor eszembe jut, hogy tulajdonképpen most sem lenne muszáj itt lennie...
- Ez elég ritka hozzáállás – mondok végül csak ennyit, rá bízom, hogyan értelmezi.
Amikor felnevet, egy kicsit nekem is meglágyul az arcom. Alapvetően tetszik az optimista beállítottsága, ahogy az életről gondolkodik, talán igaza is van, de én már csak ilyen vagyok. Nem tudom elviselni, ha nem vagyok megelégedve a saját munkámmal. Ha belegondolok, az egész életem erről szólt, sosem tudtam, hol a határ, ha a munkáról volt szó, lényegében azért tartok itt, ahol, azonban jócskán megvoltak a hátulütői is.
- De nem minden lépcső visz jó irányba – mormogom inkább a kávémnak, mint neki. – Az egyik legrosszabb érzés, ha utólag megbánsz valamit; vagy azt hogy megtetted, vagy éppenséggel pont azt, hogy nem.
Miután kimondom, rájövök, hogy ezzel telibe is találtam a témát, ami már három éve nyomaszt, és makacsul ül a nyakamon, de nem akarom errefelé kormányozni a beszélgetést, és a hangulatot sem elrontani, így inkább visszatérek a filmes pályafutásom csodálatos berkeibe, és onnan hozok egy félkomoly példát.
- A Hannibál ébredése után például fél évig vegetáriánus voltam, ha ránéztem a legomlósabb csirkehúsra, már attól fordult egyet a gyomrom – iszok egy jó nagy kortyot a kávémból, és meglepődve veszem tudomásul, hogy nagyjából el is fogyott.
Ám hamar úgy döntök, hogy rendeljek még egyet, mivel nem érzem úgy, hogy ez az első úgy igazán helyrerakott volna.
- Én azt hiszem, nekem kelleni fog még egy – teszem le az üres csészét az asztalra, és mielőtt intenék a pincérnőnek, Alisonhoz fordulok. – Neked még valami? Egy ebéd esetleg? Úgy látom, van étlapjuk is. Nem vagy éhes? – kérdezem az órámra pillantva, ami híven mutatja, hogy dél körül jár az idő. Várakozóan nézek rá, reménykedem, hogy elfogadja.
Mikor azt mondja, hogy úgy látja, a büszkeségem még épségben van, enyhe zavar fut át az arcomon, mivel nem vagyok biztos benne, hogy pontosan mire érti, de nem gondolom, hogy sokat javítanék a helyzeten, ha rákérdeznék, így inkább a szeméből próbálom kiolvasni a választ.
A motorokkal kapcsolatban, bár kissé furán hangzik, értem, miről beszél.
- Én valahogy az emberi hangokkal vagyok így – vallom be, és röviden átfut az agyamon, hogy valószínűleg ő az első, akinek ezt elmondom. –  Hamarabb felfigyelek egy kellemes hangra, mint bármilyen arcra.
- A sorsban nem igazán hiszek – küzdök egy halvány mosollyal az előbbi boszorkányos előadása után – de a másik kettő akár igaz is lehet – közlöm talán egy kicsit sejtelmesen; a tetoválósdi végül is nem is olyan rossz ötlet, van valami, amit már régóta meg akarok csináltatni, de még sosem határoztam el magam eléggé. A sebesség és az adrenalin pedig olyasmi számomra, mint valami drog. Nélkülük már rég felrobbantam volna.
A múltja töredékeit hallgatva úgy tűnik, sok mindent megvalósított már, amit akart. Ő is komolyan veheti a céljait, és hajlandó dolgozni és értük.
- Nem – válaszolok határozottan, mikor kimondja, hogy őrültség. – Úgy értem, kissé szokatlan, és bevallom, váratlanul ért, de egyáltalán nem negatív értelemben. Sőt... – pontosítom az előbbi reakciómat, ezt most végképp nem akarom, hogy félreértse. Az viszont meglep, mikor visszaküldi a kérdést.
- Én... nem is tudom, mit mondjak – habozok hirtelen – mióta az eszemet tudom, csinálom mindkettőt.



Vissza az elejére Go down
Alison Shepard
Artist
Artist
Alison Shepard


Jason & Alison 34hw1mx ζ Posts Number : 227
ζ Join date : 2014. Aug. 10.
ζ Age : 34
ζ You'll find me : Los Angeles utcáin/a tetováló szalonban
ζ Job : tetováló művész, illegális versenyző, kezdő díszlettervező
ζ : Jason & Alison 2rohnro

Jason & Alison Empty
TémanyitásTárgy: Re: Jason & Alison   Jason & Alison Icon_minitimeSzer. Aug. 20 2014, 09:05

Nálam kimaradt az az időszak, amikor kis hercegnőnek képzeltem magam vagy épp balett táncos akartam lenni. Az utcánkban nagyrészt srácok laktak, azok közül is a legtöbb fekete volt, akik gyerekként vagy kosaraztak, vagy kocsikkal ügyködtek. A csajok inkább táncoltak, és abban részt is vettem párszor. Annak ellenére, hogy az apám elcseszte, azért nem volt rossz gyerekkorom.
-Sosem vágytam ilyesmire és az üzletnek ugyan jót tenne, de nem szokásom kihasználni az embereket.- vonok vállat, miközben erről röviden felvilágosítom Jasont és inkább nem is részletezem. Rühellem azokat, akik másokon kapaszkodnak fel, hogy elérjenek valamit. Keresztül gázolnak akármin és akárkin... undorító. Ha valaha híres leszek a munkám által, mint például Kat Von D, akkor azt egyedül fogom elérni.
-Ne mondj ilyet. Az is a te munkád még, ha nem is a legjobb. A lépcső része, amin végig kell sétálnod a sikerért. Nekem is van olyan munkám, ami miatt elásnám magam. Viszont, ingyen vállalom a javítását.- nevetem el magam és tény, hogy a legtöbb nem az én hibámból van, hanem mert a kedves vendég pocsék mintát talált ki, amit aztán meg akar változtatni. Ilyenkor kedvezményesen kreálom át de, ha mondjuk kopik a tinta vagy szimplán elcsesztem valamit -igen ritka eset!-, akkor ingyen javítok. Csak emberség kérdése. Talán, épp ezért nem fogok ebből meggazdagodni, mert nem húzom le még a hülyéket se. Pech, hogy tisztességes ember vagyok.
-Sajnos, a filmes szakma még mindig jobban érdekli az embereket, mint a tánc. Pedig a tánc sokkal művészibb.- bólintok egyet és sajnos el is hiszem, hogy ott nincs olyan nagy sikere, ugyanakkor hiszek benne, hogy csak kitartóan kell dolgozni és eléri az ember, amit akar.
-Igaz. Ezt csak a férfi tudhatja, de sztem a tiéd még épségben van.- forgatom a szemeim mosolyogva, mert úgy látom, ez a büszkeség téma nagyon foglalkoztatja. A szememben még nem kevésbé férfi attól, hogy segítettem neki. Ettől még nem tudom milyen ember, mennyire férfi, hogy viselkedne durva helyzetekben és mit csinál az ágyban. Akkor miért ítélkéznék felette?
-Ismerek onnan pár fazont, de én se a vad, sört vedelő motoros vagyok. Leginkább olyan okokból szeretem, amit te is mondasz, csak nekem van egy dilim a gyönyörű motor hangok iránt.- mosolyodok el, miközben a kávés poharam szélét... vakarászom vagy mi. Tény, hogy vannak hülye dolgaim, mint például, hogy nem tudok nyitott ajtónál aludni, még akkor is magamra zárom a fürdő ajtót, ha egyedül vagyok, minden autófestés előtt csak egyetlen egy hajgumival vagyok hajlandó felkötni a hajam -amolyan kabala hajgumi- és társai. Szerintem ilyenek mindenkinek vannak, így az is ide tartozik, hogy a gépek hangját figyelem s csak utána a külsőt. A veterán kocsikért például meghalni is képes lennék.
-Elhiszem. Ezt nevezik balesetnek. Az is lehet, hogy a sors keze volt benne és találkoznunk kellett, mert épp... -nézek rá úgy, mintha valami rossz banya lennék, aki amúgy üveggömmbbel jósolgat szabad idejében- tetkót akarsz csináltatni? Vagy mondjuk szereted a gyors kocsikat.- vonok vállat és igazából magam sem tudom, mi oka lehet, hogy mi egymásba koccantunk, de valami biztos van. Vagy, csak szimplán így jött ki a lépés és feleslegesen agyalok ilyesmiken, de hiszek benne, hogy nem véletlenül találkozik az ember valakivel.
-Érdekesen? Akarod mondani, őrülten, egy nő szájából. Viszont versenyezni csak két-három éve szoktam. Előtte a régi szomszédaimmal baromkodtunk sokat. A tetoválás pedig két éve a munkám. Előtte egy tetkós mellett dolgoztam és saját szalonra gyűjtöttem. Na és te? Mióta táncolsz és színészkedsz? Régi nagy álom ez?- kérdezem érdeklődve mert, ha már én mesélek magamról és az életem töredékéről, akkor ő is megteheti ezt. Csak nehogy közben azt gondolja, hogy mégis valami sunyi riporter vagyok.
Vissza az elejére Go down
Jason Brooks
Artist
Artist
Jason Brooks


Jason & Alison Tumblr_n8hux0o_M4_W1tejn5ko8_500 ζ Posts Number : 206
ζ Join date : 2014. Aug. 09.
ζ Age : 34
ζ You'll find me : The Orpheum Színház
ζ Job : dancer, actor

Jason & Alison Empty
TémanyitásTárgy: Re: Jason & Alison   Jason & Alison Icon_minitimeKedd Aug. 19 2014, 14:39


Alison & Jason


[You must be registered and logged in to see this image.]



Az előbb jelentem ki, hogy nem szoktam mosolyogni, erre ennél a „de ne felejtsd” résznél most mégis kissé megmozdul a szám, de még időben megállítom, és a tekintetem inkább az asztalon heverő itallapokra kormányozom.
Nehéz ránézésre kitalálni az emberekről, hogy vajon milyen jellem rejtőzik a külső mögött. Ugyan vannak árulkodó jelek, de ott a betonon fekve, nem tudtam volna megmondani Alisonról, hogy ha elmondom, miért nem akarok mentőt, nem pont ezzel inspiráltam volna rá, hogy mégis kihívja.
- Hogy én nem, az érthető. De ezek szerint te sem vágysz a címlapra – pillantok fel rá ismét a szemem sarkából. – Van, aki rögtön és élvezettel lecsapott volna egy ilyen lehetőségre, hogy pár napra reflektorfénybe kerülhessen. Különösen, ha tudja, hogy úgysem kerülhet bajba, mert én voltam a hibás.
Alison közben a színész szakmát elemezgeti, érdekes hallgatni, hogy a kívülállók hogyan gondolkodnak rólunk, színészekről. Ami azt illeti, hallottam már nagyon vad dolgokat is, szörnyű, hogy mi él az emberek tudatában ezzel kapcsolatban, de ebbe inkább most nem megyek bele.
- Ne sajnáld, hogy nem láttad a filmjeimet, annyira nem lettek jók. Utólag talán már el se vállalnám őket... – De akkoriban kellett a pénz és az ismertség, hogy előrébb jussak, ezt azonban már nem teszem hozzá. – Inkább a színház az, ami az én világom, azon belül is leginkább a tánc – mondom ki végül azt a szót, ami leginkább én vagyok, egy pillanatra úgy érzem, talán túl sokat is árultam el magamról. – A sors fintora, hogy a médiát mégis a filmes karrierem érdekli inkább – húzom el a szám.
- Egy nő sosem tudhatja, mikor van oda a „férfiúi büszkeség” – igazítom ki, félig élcelődve, félig komolyan. Éppenséggel láttam már emiatt megroppanni sorsokat, főleg a színpad közelében, a nők nem is tudják, milyen veszélyes dologgal játszanak, mikor ezt pedzegetik, de abban kétségtelenül igaza van, hogy a mindennapokban a legtöbb férfi túldimenzionálja ezt a kérdést. Talán én is, de a büszkeségem, azon kevés dolgokhoz tartozik, amiket még nem vesztettem el.
- Engem nem hatnak meg annyira a kemény motorosok – vonom meg a vállam, mikor erre terelődik a szó. – Nekem ilyenkor nem az számít, hogy valamilyen csoporthoz tartozzak, hanem inkább az érzés, ami elfog, ha felülök rá. A szél, a szabadság, mikor az ereimben érzem a sebességet, csak így tudom kiadni a feszültséget.
Miközben beszélek, a tekintetem leplezetlenül őt kutatja. – Na és te? Téged mi vonz benne? Talán te is a kemény motoros bagázshoz tartozol?
Ha így is lenne, elsőre nem mondanám meg róla, de attól még nem kizáró ok. Kihozzák a kávét, de egyelőre nem nyúlok hozzá. Nem érti félre a vezetésére vonatkozó megjegyzésem, ennek örülök, ha mindent magára venne, nem lenne egyszerű dolgom.
- Lehet, ez most már annyira nem hiteles a számból, de nem szokásom az utcán andalogni. Nem vagyok öngyilkosjelölt.
Ahogy ezt kimondom, ismét eszembe jut az az istenverte kutya, és az a metszően éles ugatás, aminek az egészet köszönhetem, és kissé elkomorodom. Még mindig milyen intenzíven képes rámtörni az emlék, ha nem vagyok felkészülve rá, pedig már lassan húsz éve történt. Egyébként tényleg nem vagyok egy figyelmetlen pasas, magamtól biztos nem sétálok ki az útra. Főleg ez a része az, amit nehéz lett volna kimagyarázni az újságíróknak.
Kicsit meglepődöm a szakmáján, de nem is tudom, mit vártam, az azért már kiderült róla, hogy nem egy cicababa. A tetoválás és a kocsifestés sem épp tipikus női pálya, de a versenyzés az, ami a leginkább váratlanul ér.
- Nahát, ez... érdekesen hangzik – ízlelgetem a szavait, és én is érzem, hogy a tekintetem egy kicsit megváltozik. Mintha egy kis kíváncsisággal vegyes elismerés költözne bele, ami nálam olyan ritka, hogy majdnem egyenesen a nulla felé konvergál. – Mióta csinálod?



Vissza az elejére Go down
Alison Shepard
Artist
Artist
Alison Shepard


Jason & Alison 34hw1mx ζ Posts Number : 227
ζ Join date : 2014. Aug. 10.
ζ Age : 34
ζ You'll find me : Los Angeles utcáin/a tetováló szalonban
ζ Job : tetováló művész, illegális versenyző, kezdő díszlettervező
ζ : Jason & Alison 2rohnro

Jason & Alison Empty
TémanyitásTárgy: Re: Jason & Alison   Jason & Alison Icon_minitimeHétf. Aug. 18 2014, 23:51

Valahogy a válaszát olyan hárítás félének érzem, mint amikor valaki arra, hogy tényleg volt-e sitten azt válaszolja, hogy nem volt régen szent vagy mit tudom én. De mire ezt végig gondolom, végül mégis kinyögi, hogy mi miatt nem akart mentőt hívni és így már igazából teljesen megértem.
-Ami azt illeti, én se szívesen lettem volna a rajongóid kereszttüzében és a címlapon se, amiért elütöttelek. Tényleg jobb, hogy nem hívtunk mentőt de ne felejtsd! Ha nem leszel jól, megnézetlek egy dokival.- mosolyodok el a végére, mert ebből nem vagyok hajlandó engedni. Ha ma elbúcsúzunk egymástól, az úgy legyen, hogy biztos vagyok benne, hogy két perccel távozásom után nem dobja fel a talpát.
-Szóval színész vagy! Az egy jó szakma lehet. Bármi lehetsz, ami szeretnél, ha épp olyan szerepet kapsz. Viszont sajnálom, hogy nem esett le. Elég ritkán nézek filmeket, ezért lehet, hogy nem tudtam ki vagy.- mosolyodok el és tény, ami tény, nem igazán szoktam a tévé előtt dögleni. Ami azt illeti, nem is tudnám megmondani, mikor néztem utoljára valami műsort. Pár film volt, amit megnéztem moziba, mikor épp volt pasim vagy a haverok elhívtak, de ennyi. Ezen kívül vagy tetoválok, vagy mást pingálok, vagy versenyezek. Nincs időm tévét nézni és nem is köt le.
-Annyira nem is volt vészes, hogy segítettem. Nem lett annyi a férfiúi büszkeségednek, nyugi.- csóválom a fejem vigyorogva és még mindig nem értem, miért gondolják a pasik, hogy ciki, ha segítségre szorulnak. Már nem a 12. században élünk, hogy emiatt ne nézzék férfinak és nem is a lovagkorban, amikor bele fulladhatott valaki a vérébe, mert attól volt menő. Ez a 21. század, ahol mi nők is létezünk és gyanítom, sok élethelyzetben lekörözzük a pasikat is. Jó, nem mindet, de vannak igen tesze-tosza alakok. Inkább ők szégyelljék magukat ne azok, akik egyszer-egyszer nagy ritkán segítségre szorulnak.
-Ami azt illeti, nem tűntél olyan motoros típusnak. Tudod, akiket én ismerek, azok a kőkemény motorosok. Tetkó, piercing, fejkendő, sör szag és társai. Bár most, ha jobban megnézlek, egészen passzol hozzád az a gép.- vigyorodok el igazából, ha a másik motoros kategóriát veszem alapul, azaz a jóképű, szexi, fiatal menő pasikat, akik a motorokkal szédítik a csajokat, akkor Jason teljesen beleillik a képbe. És bingo. Döglenek is utána a csajok, úgyhogy nem tévedtem.
-Ha továbbra is úgy sétálgatsz majd, mint aki nem lát és nem hall, akkor könnyen előfordulhat.- kuncogok halkan, közben a pincérnő lénk pakolja, amit kértünk én pedig lecsapok a kávémra. Hiányzott ez már. Mindig hiányzik. Imádom a kávét.
-Én kérlek szépen tetoválok és szabad időmben kocsikat is festek egy jó ismerősöm műhelyében. Valamint... szívesen versenyzek is, de ezt a zsaruk előtt ne hangoztasd.- mosolyodok el, miután röviden elmondom, mivel is foglalkozok aztán várom a hüledező reakciókat. Tudom, nem épp nőies szakma egyik sem, de mit csináljak? Én már csak ilyen különc vagyok, de legalább nem tömeggyártmány.
Vissza az elejére Go down
Jason Brooks
Artist
Artist
Jason Brooks


Jason & Alison Tumblr_n8hux0o_M4_W1tejn5ko8_500 ζ Posts Number : 206
ζ Join date : 2014. Aug. 09.
ζ Age : 34
ζ You'll find me : The Orpheum Színház
ζ Job : dancer, actor

Jason & Alison Empty
TémanyitásTárgy: Re: Jason & Alison   Jason & Alison Icon_minitimeHétf. Aug. 18 2014, 23:23


Alison & Jason


[You must be registered and logged in to see this image.]



Azt kérdi, miért nem akartam mentőt hívni. Én pedig latolgatom, hogy mit válaszoljak. Az igaz, hogy nem rajongok a kórházakért, mióta Steph majdnem egy fél évig bent volt, rengeteg vizsgálatot végeztek rajta, mégsem derült ki, hogy mi okozza az ízületi problémát. Láttam, ahogy napról napra halványodott odabent, szóval, nem, nem szeretem a kórházakat, de nem ezért nem akartam orvost.
- Nem éreztem olyan súlyosnak a sérülést, hogy szükség legyen rá – válaszolom lehunyt szemmel, így legalább nem tud olvasni a tekintetemben.
Ez ugyan igaz, de nyilván nem ez volt a fő indíték. Nem terveztem beszélni a munkámról, de így hogy úgy néz ki kávézás lesz belőle, úgyse lesz más választásom. Bizonyára fel fog merülni ez a kérdés. Meg amúgy is, összességében megérdemli, hogy őszinte legyek vele. Nem tűnik buta sem naiv lánynak, nem hiszem, hogy elhitte, amit az előbb mondtam.
- De leginkább újságírókat nem akartam – sóhajtok fel megadóan. – Ha kijön a mentő, és rájönnek, hogy ki vagyok, nem tudtam volna elkerülni a médiavisszhangot. Sajnos érdeklem őket, mert voltam pár filmben, de nagyjából ennyi a történet.
A végszóra meg is érkezünk, és lejátszódik a kedvenc kiszállós jelenetem. Még szerencse, hogy nincsenek sokan, különben, azt hiszem, egy életre foltot égetne az önérzetemben.
- Ha választanom kéne, hogy melyiket hagynám ki az életemből, nem tudom, melyik mellett döntenék – mormogom halkan, neki címezve, miközben belémkarol, hogy ne keltsek akkora feltűnést. Illetve, hogy rizikó nélkül, egyenes vonalban eljussak az asztalokhoz, bár nem vagyok benne biztos, hogy erre szükség van. Egyre jobban érzem magam.
Mikor leülünk, alig merek körbenézni, rendelek egy erős kávét, hátha az teljesen rendbe hoz. Alison, látom, a motorom fürkészi, már szinte várom, hogy milyen megjegyzést kapok rá. Nem is kell rá sokáig várakoznom.
- Miért, nem nézed ki belőlem, hogy motorozom? – pillantok rá, miközben a szék karfájára könyökölök. Bár nem biztos, hogy tudni akarom a választ. Rég találkoztam ennyire őszinte emberrel, már-már túlságosan az. De ami ennél is meglepőbb, hogy valahogy belőlem is kikényszeríti, hogy az legyek. Pedig nem szokásom. Fogalmam sincs, hogy csinálja.
- Ha azzal is így vezetsz, könnyen megeshet – fejezem be az utolsó mondatát. – Egy ideig most a városban leszek.
Nem bunkózásnak szánom, inkább valami komolytalan visszavágás féleségnek, amiért egész idő alatt oltogat, bár nem tudom, érzi-e a különbséget. Nem szoktam mosolyogni, így az arcom nem feltétlenül segít a szándék beazonosításában, talán egyedül a szemem az, amiből ilyenkor ki lehet olvasni valamit. A mimikám nem túl változatos.
- Autó is, motor is – vonom fel a szemöldökömet. Nő létére, meglehetősen szokatlan, bár a stílusához nem mondom, hogy nem passzol. – Mivel foglalkozol?





A hozzászólást Jason Brooks összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd Aug. 19 2014, 00:41-kor.
Vissza az elejére Go down
Alison Shepard
Artist
Artist
Alison Shepard


Jason & Alison 34hw1mx ζ Posts Number : 227
ζ Join date : 2014. Aug. 10.
ζ Age : 34
ζ You'll find me : Los Angeles utcáin/a tetováló szalonban
ζ Job : tetováló művész, illegális versenyző, kezdő díszlettervező
ζ : Jason & Alison 2rohnro

Jason & Alison Empty
TémanyitásTárgy: Re: Jason & Alison   Jason & Alison Icon_minitimeHétf. Aug. 18 2014, 16:24

Örülök, hogy mindketten úgy látjuk, hogy nem én voltam a hibás, ugyanakkor nem akarom én ezt az orra alá se dörgölni. Sajnos, elég egy pillanat ebben a nagyvárosban, amikor az ember nem figyel oda rendesen és vége. Még ez a jobbik eset, hogy csak ennyi történik. Ha nem vagyok észnél és nem kapcsolok gyorsan, keresztül hajthattam volna rajta simán és akkor nem tudott volna ellenkezni a mentő miatt.
-Szerintem felejtsük el az egészet. Viszont, ha lehet egy kérdésem... miért nem akartad, hogy mentőt hívjak? Félsz az orvosoktól? Esetleg a kórházaktól, vagy mi?- kérdezem óvatosan, mert hát nem akarok én a lelkébe tiporni, csak nem értem, miért ellenkezett annyira. Talán bevándorló? Kétlem. Akkor meg miért?
Nem nehéz megtalálni azt a kávézót, ahol parkolhatott, mert annál az egynél ácsorog egy szép kis motor. Viszont, ahogy végig lesek a pasin nehezen tudom elképzelni, hogy tényleg ilyen a stílusa. Motoros? Inkább nézném egy limuzinos alaknak, de hát nem szabad külsőről ítélni, ugye?
-Mit nem? Úgy hisztizel, mint egy nő. A kutyát nem érdekli, hogy mi mit csinálunk itt. Megsérültél, segítek. Ez van. Törődj bele.- nyújtom a kezem segítségül, ahogy kiszáll, aztán csak belekarolok, hogy az uraság kedvéért ne tűnjön olyan gáznak az egész. Így olyan, mintha ő kísérne engem a kocsitól.
-Fájó pontja az lehetett, amikor elütöttelek.- vigyorodok el, majd beriasztom a kocsit és odasétálok vele az egyik üres asztalhoz. Miután lehuppanok én is és ő is, amint arra jár egy pincérnő, rendelek is.
-Kérnék egy üveg ásványvizet és egy tejeskávét cukor nélkül.- mondom is el a nőszemélynek, mi a kívánságom, majd Jasonre sandítok, hogy ő is kibökje, mit szeretne. Amíg megbeszéli a pincérnővel, a motort veszem szemügyre alaposabban. Igazán szép gép. A másik nagy kedvenceim az ilyen gyönyörűségek. Nem is értem, hogy lettem én nő. Lehet, hogy pasinak készültem.
-Nagyon szép gép. Biztos, hogy a tiéd?- kérdezem egy mosollyal az arcomon, ahogy jobban kényelembe helyezem magam, majd körbe lesek a kávézóban. Nincsenek valami sokan, így aztán nem is sokan láthatták, hogy én segítettem ki a kocsiból. Akkor meg nem értem, miért rinyált.
-Nekem is van egy egyébként. Ha legközelebb összefutunk, azzal ütlek majd el, oké?- mosolygok és érzem is, hogy már kevésbé vagyok olyan ideges, mint az elején. Örülök, hogy nem lett komolyabb baja és, mivel elég jó fej is velem, azért se kell aggódnom, hogy meg akar lincselni.
Vissza az elejére Go down
Jason Brooks
Artist
Artist
Jason Brooks


Jason & Alison Tumblr_n8hux0o_M4_W1tejn5ko8_500 ζ Posts Number : 206
ζ Join date : 2014. Aug. 09.
ζ Age : 34
ζ You'll find me : The Orpheum Színház
ζ Job : dancer, actor

Jason & Alison Empty
TémanyitásTárgy: Re: Jason & Alison   Jason & Alison Icon_minitimeHétf. Aug. 18 2014, 15:46


Alison & Jason


[You must be registered and logged in to see this image.]



Ahogy elindulunk, nem tudom nem észrevenni, hogy milyen klassz járgányba keveredtem. A hangja megnyugtatóan búg a fülembe, és úgy tűnik, hogy Alisonra is jótékony hatással van a hazai terep.  Most hogy megszabadul az idegességtől, ha lehet, még lazábban viselkedik. Elvégre most már nem áll fenn a veszélye, hogy rendőrségi ügybe keveredik.
Feltűnhetett neki, hogy mennyire meglepetésszerűen ért a hozzáállása, így megpróbálja megmagyarázni. Már-már úgy érzem, mintha bűntudata lenne amiatt, hogy elütött, pedig lényegében nem is volt hibás.
- Kiléptem eléd, téged nem terhel felelősség – ingatom automatikusan a fejem, de rögtön belátom, hogy ez rossz ötlet volt. Gyorsan keresek valamit, amiben megkapaszkodhatok, mivel pont ekkor jön a kanyar is. – Tartozni pedig végképp nem tartozol, nem várok el semmit – fűzöm hozzá, mielőtt még azt hinné, hogy kárpótlást követelek vagy valami hasonló hülyeséget. – Inkább én jövök neked – ismerem be kelletlenül, és el kell ismernem, hogy szerencsém volt vele, hogy ilyen „emberpárti nőszemély”, először nem sokat tettem rá, hogy sikerül lebeszélnem a mentőről. A szememben ez az egyik legnagyobb érdeme. – Kösz, hogy végül nem hívtál mentőt. Azért tényleg hálás vagyok.
Amikor kifejti, hogy miért idegen tőle a magázás, eltöprengek rajta, hogy én is csak akkor csöppentem bele ebbe a világba, amikor úgymond felfedeztek, és most már megköveteli a szakma, de előtte nekem sem hiányzott. Még régebben, amikor minden máshogy volt... furcsa, hogy mennyit változott minden azóta. És talán még furcsább belegondolni, de ez a nő kicsit, mintha emlékeztetne az akkori önmagamra. Most már senki nem mondaná meg rólam, hogy én is hasonló voltam, talán csak Stephanie, a húgom.
A gondolatmenetemet azonban megszakítja a tény, hogy megérkeztünk, legalábbis jelzi, hogy szerinte igen. Kinyitom a szemem, és kinézek az ablakon, rögtön felismerem a motorom.
- Ez lesz az – erősítem meg, és már szállnék is ki, de látom, hogy megelőz. Mikor kinyitja az ajtómat, előbb kérdőn nézek rá, majd leesik, hogy mit akar.
- Na nem – nézek rá határozottan. Nekem is van büszkeségem, ezt egyszerűen nem vagyok hajlandó megengedni. – Ha nem lépsz hátra legalább két lépést, nem szállok ki a kocsiból – mondom halál komolyan, majd az első felháborodás-hullám után már én is érzékelem, hogy ez elég abszurdan és már-már viccesen csengett a jelenlegi szituációban.
Végül felsóhajtok, és vágok egy nemtetszést kifejező grimaszt, majd a lehető legelegánsabban viselve a helyzetet, kilépek az autóból. Szerencsére nem szorulok segítségre, és el is indulhatunk a kávézó felé.
- Ez... egy fájó pontja volt a mai napnak... – morgom útközben füstölögve. Csak, hogy tudja.




Vissza az elejére Go down
Alison Shepard
Artist
Artist
Alison Shepard


Jason & Alison 34hw1mx ζ Posts Number : 227
ζ Join date : 2014. Aug. 10.
ζ Age : 34
ζ You'll find me : Los Angeles utcáin/a tetováló szalonban
ζ Job : tetováló művész, illegális versenyző, kezdő díszlettervező
ζ : Jason & Alison 2rohnro

Jason & Alison Empty
TémanyitásTárgy: Re: Jason & Alison   Jason & Alison Icon_minitimeHétf. Aug. 18 2014, 14:06

A Chargerem halkan dorombol, miközben Jasont végre betuszkolom a kocsiba és elindulok vele, hogy visszavigyem a motorjához. Próbálok a lehető legkevésbé úgy vezetni, hogy az a szédülésén még rontson, így aztán elég lassan megyek. Viszont, ez a tempó az, amikor tényleg gyönyörű hangja van a motornak. Talán ezért is van az, hogy akaratlanul is mosolygok. Imádom ezt az autót és örülök, hogy nem egy kocsival koccantam ma, mert rohadtul fájna érte a szívem. Oké, a műhelyben gyorsan korrigálnánk a dolgot, mert Will segítene, ezt tudom, de akkor is.
-Nem gond. Ha nem is az, akkor majd megkeressük.- pillantok Jasonre mosolyogva és egy óvatos sóhajjal veszem tudomásul, hogy most már kevésbé van olyan színe, mint egy három hetet vízi hullának. Talán hamarosan elmúlik a szédülése is. Főleg, ha megkapjuk mindketten azt a bizonyos kávét, mert csodák csodájára, beleegyezik az ajánlatomba.
-Tudod, olykor elég furcsán pislogsz rám. Lehet, hogy túl tolakodónak tűnök vagy nem tudom minek, de sosem ütöttem még el senkit. Nem tudom, mi a helyes viselkedés ilyenkor, viszont azt tudom, hogy emberpárti nőszemély vagyok. Úgyhogy Jason, nem fogsz könnyen megszabadulni tőlem. Elütöttelek, így annyival tartozok, hogy csak akkor hagylak magadra, ha úgy látom, hogy rendben vagy.- magyarázok neki, miközben letérek a párhuzamos útra és visszafelé veszem rajta az irányt. Utána már, csak egy balos majd még egy, és valahol ott lesz az a kávézó. Kár, hogy nem tolathattam csak úgy simán vissza, de most már így is jó.
-Nem szeretem, ha egy kábé velem egy korú teszi. Ettől olyan hivatalos az egész, mintha egy ügyvéddel beszélnék vagy egy pszichológussal. Nem vagyok én olyan öreg, sem olyan úri nőszemély, hogy magázni kelljen.- vonok vállat és valóban, talán túl közvetlen vagyok, de akkor sem szoktam ragaszkodni a magázáshoz. Olyan helyen élek jó pár éve, ahol ez nem is megszokott. Ha valaki bejön hozzám a szalonba, nem csókolomozik és nem magáz, miközben eldönti, mit szeretne magára tetováltatni. Laza környéken élek, én is laza vagyok. Ez van. Viszont, ezek szerint Jason más.
-Az Ali vagy a Lis megteszi. Van még jó pár módja a becézésemnek, de ez a kettő bőven elég. Amelyik neked kényelmesebb.- eresztek meg egy óvatos mosolyt felé, bár ezt ő úgysem láthatja, mert lehunyt szemmel ücsörög az ülésen. Az utazás viszont véget ér, mivel a kávézóhoz érünk, ahonnan nem messze parkol is egy szép motor. Gyanítom, az lehet az övé.
-Szerintem jó helyen járunk. Szóval, most benyomunk egy kávét, aztán utadra engedlek, ha jól leszel.- szállok ki a kocsiból, aztán oda sietek az ő oldalához, hogy kisegítsem, ha szükséges. Tudom, hogy ezzel a sárba tiprom az önbecsülését, de leszarom. Az se tenne jót a büszkeségének, ha elnyalna az úton, miközben kiszáll a kocsiból. Szó szerint kiszállna.
Vissza az elejére Go down
Jason Brooks
Artist
Artist
Jason Brooks


Jason & Alison Tumblr_n8hux0o_M4_W1tejn5ko8_500 ζ Posts Number : 206
ζ Join date : 2014. Aug. 09.
ζ Age : 34
ζ You'll find me : The Orpheum Színház
ζ Job : dancer, actor

Jason & Alison Empty
TémanyitásTárgy: Re: Jason & Alison   Jason & Alison Icon_minitimeHétf. Aug. 18 2014, 13:34


Alison & Jason


[You must be registered and logged in to see this image.]



Azt hiszem, nem épp egy visszafogott, szende leányzóba sikerült belebotlanom – és ezt akár vehetjük szó szerint is – nyugtázom magamban, elnyelve rövid egy sóhajt. Mindenre van kommentárja, de a vagány beszólásai ellenére látszik, hogy még mindig ideges, bizonyára magában engem szid, hogy hogy lehetnek ilyen idióta járókelők, akik csak úgy se perc, se beszéd kilépnek a főútra. Nem örülök neki, hogy jelenleg én vagyok az a szerencsés, akit az előbb körülírtam, de legalább még nem hozta fel ezt a témát. Ez is valami.
Már csak egy kézfogásba került volna, és eltűnhettem volna a helyszínről, messze a járókelők szeme elől, mielőtt még bárki felismerhetne, meg amúgy sem vagyok büszke erre az egészre. Nem szeretem, ha ilyesmi miatt bámulnak. A színpadon az más, ott dolgozom, ott művész vagyok, az tulajdonképpen nem is én vagyok, hanem valaki, akivé aznap átalakulok. De most kicsúszott a kezeim közül az irányítás.
A szédülés azonban nem nagyon akar elmúlni, ha mérsékelten is, de még mindig mozog körülöttem a világ, így kénytelen vagyok beleegyezni, hogy elvigyen a motoromig. Gyalog nem hiszem, hogy egyhamar odakeverednék.
De ahogy megemlítem a motort, rögtön tiltakozik, és ha logikusan nézem, most az egyszer be kell látnom, hogy igaza van. Így valóban nem tudok vezetni. Bár ezt nem szívesen ismerem be neki, ahogy látom, nincs is szüksége rá.
Mikor megbillen az egyensúlyom, ösztönösen megtámogat, és pillanatok alatt beterel a kocsijába, én meg úgy érzem magam, mint valami haldokló nyugdíjas, és ez borzalmasan bosszant. Nem rá vagyok dühös, hanem magamra. Még mindig nem fogom fel, hogy mért kellett ezt csinálnom.
- Igen, az lesz, bár a nevére nem emlékszem – adom meg neki a pontos helyet, szerencsére tényleg nincs messze. Nem akarom, hogy sokat bajlódjon velem, bizonyára neki is megvan a maga dolga mára, csak az idejét rabolja ez az egész. A következő javaslatán viszont jócskán meglepődöm. Szinte hitetlenkedve fordulok felé, nem tudom eldönteni, hogy komolyan mondja, vagy csak szórakozik. Bár ahogy ránézek, nem úgy tűnik, mint aki viccelődik.
- Oké – bólintok rá végül, ha már ilyen szépen kitalálta, de rögtön vissza is fordulok előre. Nem akarom, hogy bunkón hangozzon, de nem tudom, mit kellene még mondanom. Érzem, hogy megint zavarba jövök, hihetetlen, de úgy tűnik, nem tudom kezelni ezt a nőt. Nem vagyok hozzászokva, hogy valaki így viselkedjen egy vadidegennel. Azt hiszem, fordított esetben én se tettem volna meg a felét sem annak, amit ő produkál, és ezen egy pillanatra elgondolkodom.
Hátradöntöm és megtámasztom a fejem az ülésen, majd lehunyom a szemem. Most hogy kikerültem a figyelem középpontjából, végre megtehetem, hogy elengedem magam egy kicsit. Legalább összeszedem magam, mire odaérünk, és kénytelen-kedvetlen azt is elhatározom, hogy megpróbálok, kevésbé idegenszerűen viselkedni vele. Alisonnal. Azt hiszem, ez volt a neve. Utálok tartozni valakinek, de ez most már akár akarom, akár nem, pont egy ilyen helyzet lett.
- Feltűnt, hogy nem szereted, ha magáznak – szólalok meg, így csukott szemmel, remélem, nem veszi rossz néven, de így most könnyebb. –  A neveddel kapcsolatban is vannak ilyen szabályaid? Hogyan szólíthatlak? – Inkább megkérdezem, nincs kedvem még egyszer nekiszaladni a falnak. Így legalább megtöröm a csendet, és a maximum két szavas válaszadási rátámat.




Vissza az elejére Go down
Alison Shepard
Artist
Artist
Alison Shepard


Jason & Alison 34hw1mx ζ Posts Number : 227
ζ Join date : 2014. Aug. 10.
ζ Age : 34
ζ You'll find me : Los Angeles utcáin/a tetováló szalonban
ζ Job : tetováló művész, illegális versenyző, kezdő díszlettervező
ζ : Jason & Alison 2rohnro

Jason & Alison Empty
TémanyitásTárgy: Re: Jason & Alison   Jason & Alison Icon_minitimeHétf. Aug. 18 2014, 11:54

Nem először találkozok ezzel a jelenséggel, amikor egy pasi annak ellenére, hogy láthatóan megsérült, játsza a hőst. Will is így csinálta a múltkor és Trevor barátom is nem egyszer hősködött, amikor valami baja volt. Nem szeretem az ilyet, de persze nem is tudom megváltoztatni a dolgot.
-Igazad van. Nehogy alaposan letöröljem azt a sebet.- veszem el a kezem, ahogy leállít, majd behajítom az egyik kukába nem messze tőlünk. Tény, hogy morcos vagyok. Nem a nője vagyok, hogy megjátsza nekem magát. Igazság szerint gőzöm sincs ki ez, csak segíteni akarok és még ezt se értékeli. Ahelyett, hogy hálás lenne, hogy nem hagytam itt a fenébe pár mentősnek, bunkózik, ami nem tetszik. De hát az élet nem lehet mindig fenékig tejfel.
-Sejtettem.- sóhajtom, mikor válaszul a "nem, kösz"-t kapom. Ezek után már igazán nem tudom, mit tehetnék még érte de az biztos, hogy nem hagyhatom még itt. Látszik rajta, hogy még nincs igazán jól, azért pedig nem vállalok felelősséget, ha öt perc múlva, amikor én lelépek esetleg, összeesik valahol. Egyből elő kerülnék, hogy én ütöttem el nem rég, aztán arra ébrednék éjszaka, hogy a rendőrök kopogtatnak az ajtómon. Meg egy frászt. Ha már nem akar mentőt, akkor addig nem is hagyom itt, amíg nem látom, hogy rendben van.
-Alison Shepard.- mutatkozok én is be, ha már hajlandó velem kezet fogni, közben megeresztek egy apró mosolyt is, viszont ez el is tűnik az arcomról, ahogy megtántorodik picit Jason. Szabad kezem a vállára pakolom és próbálok neki valami támaszt nyújtani. Nehogy kinyúljon itt nekem, mikor végre már az utcán sétáló nézelődök elvonultak. Nagyjából, már senki se figyel arra, hogy mi van vagy mi volt.
-El ne képzeld, hogy most neki állsz motorozni. Meg ne sértődj, nem vagyok a dadád vagy ilyesmi, még csak nem is ismerjük egymást, de fejsérüléssel, mikor a lábadon is alig állsz, nem fogsz elmenni motorral. Ha már nem hagytad, hogy mentőt hívjak, ne csinálj hülyeséget.- dorgálom meg újfent, miközben az anyósülésem felé terelgetem és kinyitom az ajtót, hogy betuszkoljam a kocsiba. Elviszem addig a kávézóig, ha a fene fenét eszik is és ameddig ráérek -igazából elég sokáig, mert semmi dolgom-, nem fogom engedni, hogy felüljön arra a motorra. Inkább hazaviszem, aztán visszajövök a motorért és elviszem neki.
-Melyik kávézó az? Egy utcával lentebb ami van?- fordulok hátra az ülésen én is, miután behuppantam, hogy hátra lessek a hátsó szélvédőn, hol is lehet az a kávézó.
-Mit szólnál, ha kötnénk egy egyezséget? Odaviszlek, meghívsz egy kávéra és, ha már nem fogsz szédülni, esküszöm lelépek a fenébe. Azt csinálsz utána, amit akarsz de, ha fél óra múlva is szédelegni fogsz, akkor elviszlek egy ismerősömhöz, aki megvizsgál. Nem kórház, nem mentő, csak egy orvos ismerős, aki otthon is meg tud vizsgálni. Na?- lesek rá kíváncsian, miközben indítom is a kocsit és, mivel ez egyirányú út, ahol épp ácsorgunk, muszáj vagyok végig haladni rajta, hogy aztán a háztömböt megkerülve térjek vissza a kávézóhoz.
Vissza az elejére Go down
Jason Brooks
Artist
Artist
Jason Brooks


Jason & Alison Tumblr_n8hux0o_M4_W1tejn5ko8_500 ζ Posts Number : 206
ζ Join date : 2014. Aug. 09.
ζ Age : 34
ζ You'll find me : The Orpheum Színház
ζ Job : dancer, actor

Jason & Alison Empty
TémanyitásTárgy: Re: Jason & Alison   Jason & Alison Icon_minitimeHétf. Aug. 18 2014, 01:25


Alison & Jason


[You must be registered and logged in to see this image.]



Nem számítok rá, hogy ilyen csípős választ kapok, néhány másodpercre ki is zökkent, és magára vonzza a pillantásom. Ekkor jövök rá, hogy eddig nem is nagyon foglalkoztam azzal, hogy ki is a mellettem térdelő nő.
Ám mikor ránézek, elfordul, és kelletlenül elmormol egy rövidke sajnálomot, mintha megbánta volna az előbbi kifakadást, de valamiért nem vagyok biztos benne, hogy ez valóban így van. Viszont megkönnyebbülve tapasztalom, hogy a látásom immár teljesen kitisztult, már csak a szédülésnek kellene elmúlnia, és le is léphetnék a placcról.
Hirtelen felpattan, és a következő pillanatban már vissza is tér, és egy kendővel törölgetni kezdi a vért a fejemről. Oké, hogy én kértem rá, hogy szerezzen valamit, de a megvalósítás részét nem így terveztem. Nem szeretem, ha idegenek érnek hozzám, pláne ekkora közönség előtt. Mikor a sebhez ér, reflexszerűen megfogom a csuklóját, hogy megint eltoljam, vagy kivegyem a kezéből a kendőt, de félúton mégis meggondolom magam, és inkább elengedem. Belátom, hogy így talán mégis gyorsabb, ami azt jelenti, hogy hamarabb szabadulok, bár azért kissé feszélyez a szituáció.
A fájdalom legalább némiképp eltereli a figyelmem. Nem tudom, bosszúból csinálja-e, az előbbi miatt, vagy ez normális ilyenkor, de mire végez, az ujjaim elfehérednek az ökölbeszorítástól.
- Oké, elég lesz – mormogom sietve magam elé, és kissé elhúzódom. Reménykedem, hogy a zavar nem ül ki túlságosan az arcomra, épp elég kellemetlen már így is ez az egész.
Csak bólintok a kérdésére, és megpróbálkozom a felállással, ami most már mondjuk rá, hogy különösebb nehézségek nélkül sikerül is. A szédülést és a fájó lüktetést leszámítva ismét a régi vagyok.
Azt kérdi, elvigyen-e valahová, és sejtem, hogy közben a tekintetemet próbálja elkapni, de én meg pont azt próbálom elkerülni.
- Nem, kösz... – csúsznak a számra automatikusan a szavak. Már így is többet tett, mint amit elvártam volna. Én olyan közegben nőttem fel, ahol hasonló helyzetben az illető, ha egyértelmű, hogy nem ő volt a hibás, csak kiszállt volna, és miután megbizonyosodott róla, hogy életben vagyok, hívja a mentőket, és minden különösebb aggodalom nélkül odébb is áll.
Talán éppen ezért, bunkó azért mégsem akarok lenni, érzem a kérdésen, hogy a nevemre céloz, így ha utólag is, de bemutatkozom.
- Jason Brooks – nézek végül mégis a szemébe, majd közelebb lépek, és felé nyújtom a kezem. Vagyis nyújtanám, de a mozgás és a szédülés mégsem működik együtt olyan kiegyensúlyozottan, mint vártam. Csak egy pillanatra tántorodom meg, de az pont elég, hogy világossá váljon a lényeg. Úgy érzem, ha rövid időn belül nem ülök le valahová, még rosszabbá válhat a helyzet, úgyhogy most már úgyis mindegy alapon inkább mégis beleegyezek a fuvarba.
- Vagyis, a motoromig talán mégis beszállnék. Itt parkolok a közelben, az egyik kávézó mellett.





Vissza az elejére Go down
Alison Shepard
Artist
Artist
Alison Shepard


Jason & Alison 34hw1mx ζ Posts Number : 227
ζ Join date : 2014. Aug. 10.
ζ Age : 34
ζ You'll find me : Los Angeles utcáin/a tetováló szalonban
ζ Job : tetováló művész, illegális versenyző, kezdő díszlettervező
ζ : Jason & Alison 2rohnro

Jason & Alison Empty
TémanyitásTárgy: Re: Jason & Alison   Jason & Alison Icon_minitimeVas. Aug. 17 2014, 15:35

Komolyan aggaszt, hogy mi lett a pasival és bár látszólag jól van, azért próbálok meggyőződni róla, hogy tényleg így van-e. Hiszen van olyan, hogy az adrenalintól valaki nem is érzi, hogy gáz van. Utána meg kiderül, hogy itt is eltört meg ott is...
-Ne szórakozzak? Úgy nézek ki, mint aki szórakozik?- ráncolom a homlokom morcosan, mert ha valamivel, hát azzal fel tudnak húzni, amikor segíteni akarok és játszák az eszüket. Itt természetesen a pasikra gondolok. Mindegyik ezt csinálja. Ha baja is esik és tényleg komoly a sérülés, akkor is előadják a menő gyereket. A büszkeség meg a becsület meg miegymás miatt persze. Én viszont azt vígan lesz*rom. Az se érdekel, ha neki áll hisztizni és földhöz verdesi magát, akkor is segíteni fogok, mert nem hagyom csak úgy itt.
-És én degeneráltnak tűnök? Először is, nem kell magázni, nem vagyok vén szatyor. Másodszor, ha tovább ellenkezel és játszod a machót, elütlek még egyszer, hogy biztosan bajod essen. Ez így világos?- förmedek rá, ahogy ellöki a kezemet, de aztán csak csendben másmerre pislogok. Nem is ismerem a tagot, de olyan szépen kiosztottam, mint annak a rendje. Azt hiszem, ez az ideg miatt van még mindig.
-Sajnálom...- morgom magam elé végül, aztán elő kapok a kocsiból egy törlőkendőt -mert ott még ez is van!- és visszavonulok a pasashoz, hogy letérdeljek mellé és alaposan letörölgessem a fejét. Talán tényleg nem komoly a baj, mert már nem vérzik. De persze, fejben azért még lehetnek gondok.
-Fel tudsz állni?- lesek rá végül újra kíváncsian és leginkább a szemeit fürkészem, mert azokon mégis csak látszódna, ha lenne valami zavar odabent vagy nem? Persze, ha megpróbál felállni segítek neki, de egyébként inkább nem erőltetem az meg rohadtul nem érdekel, hogy az úton álló kocsim miatt dudálgatva meg kurva anyázva előznek meg páran.
Ha a pasas meg tud ülni végül a seggén nyugton két percig, vagy épp fel tud állni és úgy is marad, akkor behuppanok a kocsiba végül és lehúzódok az út szélére, de még most se lépek le. Vállalni szoktam a tetteim következményét, most pedig azt vállalom, hogy elviszem valahova, ha kéri vagy, hogy figyelek rá még tíz percig, tényleg rendben van-e. Ennyit megtehetek, ha már nem jelent fel, nem hív mentőt és nem küld el a fenébe.
-Elvigyelek valahová...?- és itt lezáratlanul hagyom a kérdést, csak hogy értse, a nevére vagyok tényleg kíváncsi. Elég rossz lenne úgy szólítani, hogy "pasi" vagy "srác" és így legalább kiderülne, hogy tényleg nincs agyilag probléma. Remélem, csak koppant egy picit a feje, lesz ott egy pukli és kész. Nem akarok életem végéig úgy élni, hogy tudom, egy helyes fiatal srác miattam lett "degenerált".
Vissza az elejére Go down
Jason Brooks
Artist
Artist
Jason Brooks


Jason & Alison Tumblr_n8hux0o_M4_W1tejn5ko8_500 ζ Posts Number : 206
ζ Join date : 2014. Aug. 09.
ζ Age : 34
ζ You'll find me : The Orpheum Színház
ζ Job : dancer, actor

Jason & Alison Empty
TémanyitásTárgy: Re: Jason & Alison   Jason & Alison Icon_minitimeVas. Aug. 17 2014, 14:59


Alison & Jason


[You must be registered and logged in to see this image.]



Eleinte csak a körülöttem úszkáló zajokat hallom, pusmogást, féket, dudálást, egy-két mondatot, egyetlen nagy, képlékeny masszába összeolvadva. És a fájdalmat érzem, ami a fejemből sugárzik lefelé, és terjed szét a testemben, bizonyára ott sínylettem meg leginkább az esést. Ám ami a legjobban zavar, az nem is a fájdalom, hanem, hogy mikor elsőre kinyitom a szemem, csak életlen, homályos képeket látok.
Azt azonban rögtön az elején érzékelem, hogy körém gyűlnek néhányan, és villámként csap belém a gondolat, hogy mentőt fognak hívni, és nagy dobra verik az ügyet. Másra sincs szükségem az első nap, mint hogy ezzel a balesettel legyen tele a média, ráadásul az én hülyeségem miatt; így is épp elég dühös vagyok magamra, végképp nincs kedvem még a riportereknek is magyarázkodni. Hogy ezt elkerüljem, megteszem, ami tőlem telik, sajgó testrészek ide vagy oda, megpróbálok minél hamarabb felülni, és örömmel veszem, hogy valaki segít is ebben.
A kézhez tartozó hang közben beszél is hozzám, kérdezi, hogy jól vagyok-e, de most, hogy ülő helyzetbe avanzsáltam magam, a válaszadás már nem olyan egyszerű. Így csak még jobban lüktet a fejem, és a szédülés is felerősödik. Megtámaszkodom a betonban, és kicsit lehunyom a szemem, hátha így hamarabb kitisztul a kép, közben pedig hallom, hogy az ismeretlen nő a tömeget noszogatja, hogy oszoljanak. Ez jó, úgy látszik, hajlandó segíteni, már csak a mentőt kellene elkerülni valahogy, és a nehezén túl is lennék.
A következő mondattól azonban egy kicsit feljebb ugrik bennem a pumpa.
- Ne szórakozzon már... – préselem ki magamból, és újra kinyitom a szemem, de nem azért, hogy az ujjait számolgassam, hanem hogy lássam, múlik-e már a szédülés, de akárhogy fókuszálok, pechemre még mindig forog velem az istenverte terep.
Ránézek a nőre, aki mellettem guggol, bizonyára ő lehet az, aki elütött, ezért van így bepánikolva. Biztos meg van rémülve, hogy őt vonják felelősségre, ha valami nagyobb bajom esne. Ez azonban alaptalan, biztos vagyok benne, hogy érezném, ha valami komoly sérülésem lenne.
- Ne aggódjon, túlélem, nem fogják lecsukni – próbálgatom a beszédet, és megkönnyebbülve tapasztalom, hogy ha lassan is, de az legalább már akadálytalanul megy. Felemelem a balom, és eltolom a kezét, amivel a számot mutatja, de erre egy újabb idegesítő kérdés érkezik. Vagy ennyire meg van ijedve, vagy feltett szándéka a sárba taposni a maradék önérzetemet, nem tudom biztosan eldönteni, hogy miért sorolja végig az összes idióta kérdést, amit a filmekben lehet hallani.
- Nem vagyok degenerált – mondom kissé morcosabban – hagyja már ezt abba. – Legszívesebben most azonnal felszívódnék innen, ha tudnék, de ahogy feljebb emelem a hangom, megint belehasít a fejembe, és a kezem ismét a sebre tapasztom. Ekkor megint eszembe jut a vér, és hogy valószínűleg ez okozza a felbolydulást.
- Le kell törölnöm valahogy – mondom ki hangosan is a megoldást, és a nő felé fordulok. – Van valamije, amivel el tudom tüntetni a vért? – kérdezem, és rögtön meg is bánom, amit az előbb mondtam, hisz bármennyire nehezemre esik beismerni, szükségem van a segítségére.



Vissza az elejére Go down
Alison Shepard
Artist
Artist
Alison Shepard


Jason & Alison 34hw1mx ζ Posts Number : 227
ζ Join date : 2014. Aug. 10.
ζ Age : 34
ζ You'll find me : Los Angeles utcáin/a tetováló szalonban
ζ Job : tetováló művész, illegális versenyző, kezdő díszlettervező
ζ : Jason & Alison 2rohnro

Jason & Alison Empty
TémanyitásTárgy: Re: Jason & Alison   Jason & Alison Icon_minitimeSzomb. Aug. 16 2014, 20:41

A pasas a földön fekszik, engem szét vet az ideg és a helyzeten az sem segít, hogy körülöttünk egyre többen sutymorognak és pislognak ránk kíváncsian, hogy mi a fene történt. Viszont, ami vigasztal az az, hogy a srác megmozdul és még meg is szólal, bár elég kábának tűnik ekkor még. Ahhoz mégis van elég ereje, hogy kinyögje kapásból: ne hívjanak mentőt. Én sem vagyok egy anyámasszony katonája, de azért ha koppanna a fejem a betonon egy ilyen esetben, biztosan megnézetném magam. Már csak azért is, nehogy agyilag defektes legyek egy idő után. Persze örülök, hogy nem rögtön pattogni kezd, hogy feljelent és végem van és stb. Ezért már most rohadt hálás vagyok neki.
-Biztos jól vagy? Nem fáj semmi?- segítek neki felülni azonnal, miközben alaposabban szemügyre is veszem, hogy egyben van-e. Nincs-e valamije eltörve vagy akármi. Nem, mintha értenék az orvosláshoz, de azt azért én is meg tudnám állapítani, ha eltört volna egy csontja.
Vérzik a feje. Végem van. Amikor meglátom ujjain a vért érzem, hogy elfehéredek és ismét rám tör a pánik. Mi lesz velem, ha lecsuknak? Én nem oda való vagyok. Oké, kemény csaj vagyok és be is tudok törni pár orrot, ha kell, na de azért a sitt... nem vállalnám be inkább.
-Nem hallották? Menjenek innen!- utasítom a körülöttünk levőket, mivel nagyon úgy tűnik, hogy a pasast zavarja a közönség, de én azért még szemmel tartom. Jobban mondva, megvárom, nem-e akarja négyszemközt majd a képembe vágni, hogy egy rohadt ringyó vagyok és fel fog jelenteni.
-Biztos, hogy minden oké? Hány ujjamat mutatom?- mutatom fel neki három ujjamat is amiből, ha mondjuk lát hatot, akkor szerintem gáz van. Nagyon nagy gáz.
-Ha jól tudsz válaszolni, nem hívok mentőt, esküszöm.- azt viszont nem ígérem meg, hogy én nem fogom alaposan szemügyre venni azt a sebet a fején még akkor is, ha hármat mond. Ha mást nem, legalább letörölgetem vagy valami. Azért cserébe, hogy nem kezdett el már most rendőrért kiabálni, ennyivel tartozok neki.
-Nem vagy rosszul? A nevedre emlékszel?- elvileg a filmekben ezt szokták kérdezni, ha valakinek a fején keletkezik sérülés. Hiába, hogy a koponya erős csont, az agynak elég egy ütés valami rossz ponton és vége. Vagy működik tovább rendesen, vagy nem, ha pedig most benyögi, hogy nem emlékszik a nevére, biztos hanyatt vágom magam itt, rögtön mellette és megvárom, amíg egy szemetes kocsi áthajt a fejemen.
Vissza az elejére Go down
Jason Brooks
Artist
Artist
Jason Brooks


Jason & Alison Tumblr_n8hux0o_M4_W1tejn5ko8_500 ζ Posts Number : 206
ζ Join date : 2014. Aug. 09.
ζ Age : 34
ζ You'll find me : The Orpheum Színház
ζ Job : dancer, actor

Jason & Alison Empty
TémanyitásTárgy: Re: Jason & Alison   Jason & Alison Icon_minitimeSzomb. Aug. 16 2014, 14:24


Alison & Jason


[You must be registered and logged in to see this image.]



Ez az első napom a városban, és korán reggel máris felbosszantott egy riporternő. De hát mit is vártam, húzom el a számat csalódottan. Mindig ez van. Ezektől nem lehet megszabadulni, ha egyszer írtak rólad egy felkapott újságban, vagy benne voltál valamiben, ami kiszolgálja a közfigyelmet, többé már nincs menekvés előlük.
Levakarhatatlanok.
Még akkor is, ha művészetről van szó, ezen az elején még hajlamos voltam meglepődni, de mostanra már átlátok a szitán; valójában nem is az érdekli őket, hogy miért jöttem ide, milyen darabhoz látunk neki, hanem hogy lesz-e a közeljövőben újabb film, vagy a legbosszantóbb kérdések: „Mit gondol a társulat hölgy tagjairól? Ki lesz az új partnere? Valakinek sikerült felkeltenie az érdeklődését, hogy idelátogatott?” És az ehhez hasonlók.
Azt hittem, most megúszhatom őket, elvégre a színház a napokban beígért egy sajtótájékoztatót, ahol bemutatja az újabb évadot, és az újonnan érkezett tagokat, de nem, ő nem volt hajlandó kivárni a sorát, ahogy kiléptem a színpadhoz tartozó hotelből, máris letámadott.
Felszálltam a motoromra, és amilyen gyorsan csak tudtam, elhajtottam onnan, de a fotókat persze nem tudtam elkerülni.
A reggeli edzés után, most céltalanul rovom az utcákat, nincs kedvem visszamenni. Amíg a próbák nem indulnak be, nekem addig úgy sincs semmi dolgom, a felesleges bájolgást és jópofizást pedig utálom.
Hogy valamivel lefoglaljam magam, úgy döntök, leparkolok valahol, és amennyire tőlem telik, kicsit legalább megismerem a várost, talán egy kávéra is beugrom majd, úgy láttam, a közelben van egy egészen szimpatikus hely. Gondolataimba merülve sétálok tehát az utcán, mikor egyszer csak éles kutyaugatás zökkent ki a belső nyugalmamból. Azonnal felkapom a fejem, és ösztönösen, reflexszerűen kilépek oldalra, mikor látom, hogy szemből közelít a dög. Annyira váratlanul ér, és annyira hevesen villan be előttem a gyerekkori, mélyen berögzült kép, és az ezt követő veszélyérzet, hogy nem is gondolkodom, mielőtt cselekszem. És ennek meg is van a következménye. A következő pillanatban rövid fékcsikorgás és egy tompa csattanás blokkolja az érzékszerveimet, előbb az éles fájdalom, majd ahogy újra kinyitom a szemem, hirtelen már a földön találom magam.
Jézusom. Jól van? – hallok egy hangot, de nem fogom fel rögtön, hogy hozzám beszél, majd oldalra nézek, és látom, hogy egy nő guggol le mellém, meg még néhányat, akik ugyan kissé távolabbról, de nyakukat nyújtogatva nézegetik a látványosságot, amit momentán én szolgáltatok. Valahol ekkor kezd derengeni bennem, hogy mi történt, és hogy mindenképp mondanom kell valamit, hogy ne hívjanak mentőt.
- Jól vagyok – préselem ki magamból a mondatot, és bár a fejem lüktet, és nem látok teljesen tisztán, megpróbálom minél hamarabb feltornázni magam, egyelőre legalább ülő helyzetbe. – Jól vagyok, ne hívjanak mentőt... – motyogom, és remélem, hogy legalább a mellettem guggoló nő megérti. Balra léptem le a járdáról, tehát a fejem jobb-hátsó oldala csapódott a betonnak, onnan is érzem a fájdalmat, automatikusan odanyúlok, mintegy ellenőrzésképpen, mert sajnos tudom, a fejsérülések mindig sokkal könnyebben és jobban véreznek, mint más seb. Az ujjaim nedvességet tapintanak, remek... szisszenek fel kicsit, és csak reménykedem benne, hogy senki nem fog mentőt hívni, csak mert lát egy kis vért. Tényleg nincs semmi komoly, nem akarok még több újságírót, na meg, hogy ezzel legyenek tele a lapok, ezért megpróbálom, még egyszer nyomatékosítani, most már kicsit hangosabban.
- Nem történt semmi, menjenek innen... – és bár még felállni nem megy rögtön, felnézek, hogy lássam, ki van mellettem.
-  Nehogy kihívják - mormogom neki segélykérően, aggodalmam legfőbb tárgyát. Utálom, mikor mások döntéseitől függ a sorsom, de be kell látnom, hogy most nem az én kezemben van az irányítás.





Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Jason & Alison Empty
TémanyitásTárgy: Re: Jason & Alison   Jason & Alison Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Jason & Alison
Vissza az elejére 
1 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Alison Shepard
» Jason Brooks
» Jason McAlan
» At least i've got my friend | Ali & Jason
» Why so s...mysterious? - Valeri & Jason

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
I ♥ Los Angeles :: Los Angeles :: Belváros :: Insomnia kávézó-
Ugrás:  
Ki van itt?
Jelenleg 3 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 3 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (17 fő) Hétf. Jún. 09 2014, 22:16-kor volt itt.