Jamie & Sebastian

Go down 
SzerzőÜzenet
Vendég
Vendég
Anonymous



Jamie & Sebastian Empty
TémanyitásTárgy: Re: Jamie & Sebastian   Jamie & Sebastian Icon_minitimeKedd Jún. 10 2014, 23:02

[You must be registered and logged in to see this image.]
Jamie & Seb

<

Nem számítottam arra, hogy ma dolgozni kell mennem, minden vágyam a puha ágy, valami nassolnivaló, és ostoba tévéműsorok nézése volt. Na meg az alvás, természetesen. Az utóbbi néhány napban amúgy is folyamatosan munkában voltam, vagy a rúdon csüngtem, vagy épp drogosok áruit cipeltem ide-oda. Tehát egyértelműen úgy gondoltam, megérdemlem a pihenés.
Ebből persze, ahogy azt megszokhattam, semmi nem lett. Egyetlen telefonhívás, s két perces társalgás összezúzta az összes álmom. Legalábbis ami a ma estét illeti.
Ha egy egészen kicsit bátrabb lennék, természetesen beintettem volna, és fittyet hányva az egészre, ki se mozdultam volna a lakásból. De nem vagyok bátor, sőt, kifejezetten gyáva vagyok, és semmi kedvem késsel a hátamban ébredni, vagy golyóval a fejemben. Mindegy. Márpedig mindkettő igencsak esélyes jövőkép lenne, ha újabb vevőt vesztenék el.
Így hát, egészen egyértelműen, összekapartam magam, és viszonylag gyorsan, és csupán apró zökkenőkkel tarkítva jártam meg az utat. Odafelé. Visszafelé viszont már sokkal kevésbé megnyugtató a helyzet.
Hirtelen azt se tudom, merre vagyok, és mit is keresek itt, még szerencse, hogy ma bizony kéznél van a térkép, azt pedig, ennyi idő után már tökéletesen tudom kezelni. Könnyedén megtalálom rajta a helyet, ahova keveredtem, na meg azt is, hova tartok éppen. Utóbbi az egyszerűbb, nyilván, hisz otthonom jól láthatóan, poros tollal be van karikázva. Már csak a biztonság kedvéért is.
Hála ennek a remek kis találmánynak, végül sikerül behatárolnom a megfelelő irányt, és elindulni arrafelé. Valami motoros kocsmánál azonban ismét csak elvesztem a fonalat, így kénytelen vagyok újra a térképbe mélyedni.
Meglepetten, kissé talán ijedten nyikkanok, mikor valaki beszélni kezd hozzám, de amint felpillantva feltűnik, nem tagja a pubba járók közösségének, legalábbis látszatra nem, egészen megnyugszok. Ráadásul kérése se tűnik épp nehezen teljesíthető feladatnak, különösen segédeszközöm jelenlétének hála.
-  Szia! – mosolygok is rá, jelezve nem harapok, és elzavarni se fogom. – Tulajdonképpen rengeteg szabadidőm van. Á dehogy, nem okoz gondot. – rázom meg fejem, továbbra is barátságosan pislogva rá. Ugyan a tájékozódás nem az erősségem, de legalább azt tudom, mi minden van a közelben, na meg nagyon szívesen segítek.
- Motelt szeretnél? Úgy tudom, olyat csak a külvárosban találsz, egy pillanat. – a papírra pillantok, néhány másodpercig kutakodok rajta, majd egy elégedett vigyorral bökök rá a pontra, mit kerestem.
-  Nézd csak, itt van. Elég messze van, gyalog… öhm biciklivel, sose érsz oda, de szerencsére busz megy arra. - megmutatom azt a jelzést is, mit a tömegközlekedési eszközt jelenti, s türelmesen várom, hogy feldolgozza az információkat, miket így hirtelen zúdítottam rá.
- De tudod ez a motel nem túl... hát barátságos hely. Bár legalább olcsó. - laktam ott, nem sokáig, csupán néhány napig, de ennyi is bőven sok volt. Na meg nem egy vevőmmel futottam már össze azon a helyen.


 
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég
Anonymous



Jamie & Sebastian Empty
TémanyitásTárgy: Re: Jamie & Sebastian   Jamie & Sebastian Icon_minitimeKedd Jún. 10 2014, 18:38

• • •

Nem vagyok az a típus, aki kifejezetten rajong a városokért. Sőt, ha tehetném, az összest eltüntetném a Föld felszínéről. Az én szememben ugyanis ezek a helyek azt szimbolizálják, hogy az ember a természettel vívott csatáját megnyerte. Elpusztította a fákat, s kiűzte az állatokat természetes élőhelyükről.
Gyakran felháborodást kelt bennem, amikor - már a kíváncsi természetem miatt is - olyan műsorokat nézek, melyekben azokat az élőlényeket fogják el, akik „betörtek” egy-egy házba. Holott ők csak a tulajdon területüket védik, amiket a nagyon okos építőmunkások elbitoroltak tőlük. Kíváncsi vagyok, mikor fognak rájönni ezek a magukat állatvédőnek kikiáltott majmok, hogy igazából nekik van joguk az ott éléshez, nem pedig az embereknek.
Már vagy két órája megállás nélkül úton vagyok Los Angeles felé egy csapat marslakó megszállottal, amikor végre meglátom a várost jelző tábla nevét. Hihetetlen megkönnyebbülés fog el, hogy nemsokára megszabadulhatok tőlük, s szerintem valamelyest ők is így vannak velem. Egész idő alatt a kisbusz hátuljában ültem, és egy könyv mellett próbáltam elvonni a figyelmem a nevetséges történeteikről. Emiatt gondolom megsértődtek rám.
Ahogy a legközelebbi benzinkútnál megálltak, biciklimet előhúzva a csomagtartóból elköszöntem tőlük. Ha lett volna annyi kedvem és energiám, valószínűleg eltekertem volna idáig, de ennek hiányában be kellett érnem ezzel a járművel. Nem vagyok oda ezekért a járgányokért már csak a környezetszennyező hatásuk miatt is, de a legutóbb is majdnem egy egész napot vett igénybe, hogy eltekerjek az úti célomhoz.  
Nem tudtam, merre induljak el, ezért bekapcsoltam a telefonomon a navigáló rendszert abban bízva, hogy elirányít egy viszonylag olcsó motelhoz, mert eddig azok a szállások, ahová betérhettem volna, drága ötcsillagos hotelek voltak.
Az utakon rengeteg autó volt, ezért próbáltam odafigyelni arra, nehogy elsodorjanak magukkal. Már csak az hiányozna az életemből, hogy eltörjem valamimet, mert akkor egy ideig tényleg nem folytathatnám ezt az életmódot. Különben is, ha ez történne velem, még csak dolgozni sem tudnék, és nekem sajnos nincs egyetlen rokonom vagy ismerősöm sem, akire ilyenkor támaszkodhatnék. Ez az egyik hátránya ennek a „kalandnak”. Egy-két ember persze azért akad, akikkel barátságot kötöttem, csakhogy most ők is az ország másik felében élnek.
Nem volt időm arra, hogy miközben tekerek, még a várost is nézzem. Igaz, azért a monumentális kaszinók és hotelek azért magukra vonták a figyelmem.
Ahogy haladtam hol az útra, hol a telefonomra pillantottam, ami már egy ideje ugyanazt a műholdképet mutatta a városról. Amikor próbáltam megjavítani, elsötétült a képernyő, s kikapcsolt a szerkezet. Hiába próbáltam visszahozni az életbe, nem sikerült. Azt hiszem, a batrival lesz a baj, és hamarosan vehetek is egy újat. Már nem egyszer került bele a vízbe vagy esett le a földre, és pont most kell neki bekrepálnia?
Más ötlet híján még mielőtt teljesen elvesztem volna, megálltam egy kocsma előtt. Lehet, összefutok pár emberrel, akik készségesek lesznek, s útbaigazítanak majd.
A bárba bepillantva nem láttam egyetlen normális arcot sem. A legtöbbjük ugyanis motoros volt, én pedig nem éreztem magamban annyi bátorságot, hogy segítséget kérjek tőlük. Éppen ezért döntöttem annál a srácnál, aki egy térképet tanulmányozott. Normálisnak nézett ki, ezért hát odamentem hozzá, és megkérdeztem:
- Szia! Öhm, volna egy kis időd? Még új vagyok itt és nem ismerem a környéket, szóval, ha nem okozna gondot, segítenél nekem? Egy motelt keresek… - mondom tényleg abban bízva, hogy a hasznomra válhat, ugyanis nem vagyok most abban az állapotban, hogy mindenkihez odamenjek, és az útbaigazításukért esdekeljek.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég
Anonymous



Jamie & Sebastian Empty
TémanyitásTárgy: Jamie & Sebastian   Jamie & Sebastian Icon_minitimeHétf. Jún. 09 2014, 00:20

[You must be registered and logged in to see this image.]
Jamie & Seb

<

Semmi munka mára, halleluja. Hittem én legalábbis, egészen addig a szent pillanatig, míg mobilom meg nem csörrent. Nyöszörögve, hangtalanul elmormolt káromkodások közepette veszem fel a kis készüléket az asztaltól. Nem akarok ma elmenni sehova, hisz a korai időpont ellenére, épp csak a hálósapim nem vettem fel.
A szerencse ugyan sose volt jó haverom, mégis bíztam benne, hogy csak valami régi ismerős talált rá a számomra, és egy igen távoli találkozót akar megbeszélni velem. Tévedtem, nyilván. Mit csak egy halk, elkeseredett sóhajjal veszek tudomásul.
Annyi kedvem van ehhez az egészhez, mint leugrani egy felhőkarcolóról, valójában jelenleg az utóbbihoz is több, de nincs mit tenni. A munka az munka, és akár tetszik, akár nem, indulnom kell.
Nem sietem el a készülődést, orrom alatt morogva vonszolom magam a fürdőig, majd zuhanyzást, fogmosást, és fésülködésre nagyon emlékeztető valamit követően, alsónadrágban csoszogok vissza a hálóba. Ott egy egyszerű, kissé koptatott, világos farmert, és fehér, hosszú ujjú felsőt veszek fel, a kabátot pedig kis gondolkozás után inkább visszahajítom az ágyra. Eddig is meleg volt, kétlem, hogy ez pont most változna.
Végül felhúzom tornacipőimet, a kis zacskót zsebembe csúsztatom, majd a térképpel a kezemben kilépek az ajtón, mit természetesen gondosan bezárok. Aztán, úgy öt perccel később, ki is nyitok, mivel otthon hagytam mobilom, na meg kulcsom is a zárban maradt.
A második próbálkozás viszont már elég jól sikerül, így végre elérem célomat, mi nem más, mint a külváros egyik elhagyatottabb, félreesőbb része. Vevőm nem késik, így pillanatok alatt le is bonyolítjuk a cserét, majd szépen megy is mindenki a dolgára.
Én haza indulok, természetesen, de ahogy az általában lenni szokott, egy idő után abszolút elvesztem a fonalat, és eltévedek. De úgy istenesen. Bár legalább a belvárosig eljutottam, az is valami. Nem kell telhetetlennek lenni.
A térkép viszont, szerencsére, ezúttal tényleg nálam van, így már elő is kapom, és annak útmutatásával haladok tovább. Lassan, megfontoltan, viszonylag nyugodtan.
- Oké, itt vagyok a pub előtt. Máris haladtam valamit. – torpanok meg hirtelen, és összeráncolt homlokkal meredek a kezemben tartott térképre. Már csak kicsi választ el attól, hogy szétterítsem a földön, és úgy nézegessem. Valójában, ha nem lenne ennyi ember körülöttem, kik minden bizonnyal anélkül gyalogolnának át rajtam, hogy észrevennék, meg is tenném. Egyelőre viszont türtőztetem hajlamaim, és úgy viselkedek, mintha teljesen normális lennék.

[You must be registered and logged in to see this link.]| Tagged: Jamie| Remélem kezdőnek megteszi, a következő jobb lesz. Smile
 
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Jamie & Sebastian Empty
TémanyitásTárgy: Re: Jamie & Sebastian   Jamie & Sebastian Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Jamie & Sebastian
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Jamie Norrington
» Don't kill me. Luna & Jamie
» My Precious. Hayden & Jamie
» Let's work at night... ~Hayden and Jamie~
» Mr Coleman's Birthday Party -Jamie & Hayden-

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
I ♥ Los Angeles :: Los Angeles :: Belváros :: Jimmy's Pub-
Ugrás:  
Ki van itt?
Jelenleg 1 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 1 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (17 fő) Hétf. Jún. 09 2014, 22:16-kor volt itt.